Size Göre Müzik Nedir?

Ertugrul1403

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/AVR
Evet sorum çok basit, öncelikle anket yapmayacağım sizden ricam kendiniz yazmanız.
Ve tabi ki bu müziklerinizi paylaşmanızı isteyeceğim.
Müzik sizin için arkada tıngırdayan ses midir?
Müzik sizin ruhunuzu okşayan ses midir?

Kendi soruma cevap verecek olursam; Ruhumu okşayan ses derim.
Öncelikle dinlediğim çoğu müzik İngilizce, anlamını bileyim veyahut bilmeyeyim fark etmeksizin yakaladığım bir ton veya bir ses varsa kullanmaktan çekinmem gönül kulağıyla dinlerim ve duygusunu yaşarım.
Sanki müziği o sırada yapan kişinin duygularını yaşar gibi oluyorum, bir anlık dünya ya karamsar ya da mutlu bir hal alıyor benim için, müziği yapan kişide kesin aynı duyguları yaşıyordur diye düşünmeden edemiyorum.
Şimdi sizinle müzikleri paylaşacağım, ve bende uyandırdığı hisleri anlatmaya çalışacağım.

Bu müzik bana psikolojik bir çıkmazı anımsatıyor, misal kendiniz ve yine kendiniz baş başa kalmış kendinizi tartışıyorsunuz, düşünsenize böyle bir çıkmazda olduğunuzu, işte bu müziğin bende çağrıştırdığı duygu bu, kulaklığı taktığım an karşımda kendimi bulurum her daim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu müzik en sevdiğim müziklerim arasındadır, bana her zaman gerçekte var olmamış sevgilimi hatırlatır, içimden gelen benimle aynı özellikleri taşıyan naif sevgilimi.
Yazdıklarım komik gelebilir lakin her erkeğin içinde kendi kendine yarattığı sevgili vardır.

Bu müzik benim için yıkımı temsil ediyor, kulaklığı takınca sanki tüm dünyadaki varlıklar yok olmuşta tek ben kalmışım gibi hissediyorum, bir taraftan eğlenceli ama diğer taraftan ise oldukça ürkütücü.

Her şey paramparça fakat umut var, zarardan geri dönülebilir.
Ne zaman yanlış bir karar versem direkt bu müziği açarım ve dinlerim, benim için adeta motivasyon kaynağıdır.

Boş bir bahçe ve orada mutlu bir aile, tabi ailem benim ailem oluyor, fakat ters giden bir şeyler var seziyorum.
Bu müzik bana sezgilerimi artırmada yardımcı olan duyguları yaşatıyor kısaca, bu müzik sayesinde tehlikenin bana ne taraftan geleceğini sezebiliyorum.
Fark etmişseniz müzik iki kanada oynuyor, bir mutlu, bir hüzünlü, fakat ters giden bir şey var.

Yeniden başlangıç, boş sayfa, ne derseniz o.
Bir hata yapılmış fakat hatadan dersinizi almışsınız, işte ne zaman büyük hatalar yapsam yeni sayfa açarım, bu müziğin bende uyandırdığı duygu yeniden başlangıçtır.

Bu yazdıklarım size komik veya aptalca gelebilir, ne derseniz deyin size kalmış.
Hep merak etmişimdir acep benim gibi birileri var mıdır?

Müzik insanların dışarı yansıtamadığı duyguları kendi içlerinde yaşamasını sağlar. Yeri gelir haykırmak istersin, şarkılar senin yerine sesin olur. Yeri gelir kafa dağıtmak istersin, en iyi arkadaşın olur. Psikolojin bozuktur, anti depresan kullanman gerekir, senin ilacın olur. Hatta bazen mutluluğunu bile müziklerle paylaşırsın. Belli bir noktadan sonra ise müzik bütünüyle hayatın olur. Çevrede duyduğun tüm rahatsız edici sesleri müziğe çevirip aldırış etmeden devam edersin. Uzun lafın kısası ruh okşamadan çok daha ötedir. Arkada tıngırdayan ses dediğin senin sesin olmuştur. :)

Son düzenleme:
Müzik bana göre enstrüman kabiliyetleriyle yapılır. Makineyle değil. O yüzden ben genel olarak günümüz müziklerinden hoşlanmıyorum.

Müzik bana göre UZAY,

IMG_20200430_144242.JPG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı