Size göre tarihin en iyi rock parçası hangisi?

264075

Hectopat
Arkadaşlar sizlerin de favori rock şarkınızı merak ettim sadece şarkı değil en sevdiğiniz grupları da atabilirsiniz. Hem birlikte yeni şarkılar/gruplar keşfetmiş oluruz.

Çok rock dinlemesem de "Metallica:Nothing Else Matters" parçasını uzun süre dinledim, hatta hala arada dinliyorum. Favorim bu diyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok rock dinlemesem de "Metallica: Nothing else matters" parçasını uzun süre dinledim, hatta hala arada dinliyorum. Favorim bu diyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çok güzel şarkıdır hocam da grubun adından da belli oluyor ya metal bu ahsahaha olsun ama benzer türler zaten teşekkürler.

Ben rock, metal tarzı sert ve karanlık şarkıları pek sevmem. Lakin Spotify kullanan biri olarak istatistiklerime bakılınca genel olarak dinlediğim tür Türkçe rock'tır. Bana göre Türkçe rock bir tık daha kibar bir tür diğer rock türlerine göre. Zaten bildiğim kadarıyla bu kibar türe modern çağda "alternatif rock" ismi verilmiş. Öyle çok farklı şeylerde dinlemem, sadece Şebnem Ferah dinliyorum, hani rock olarak değil direk tamamen sadece Şebnem Ferah dinliyorum (farklılıklardan o derece hoşlanmam yani🙂). Konuyu açabileceğim kısımada şimdi eriştim işte. Bence en iyi rockçı Şebnem Ferah'tır. Bu arada altını çizerek tekrar söylüyorum "bence".Belkide bu durum biraz benim bu kadına olan takıntımdan kaynaklıdır😅🙃. En sevdiğim parçası da "babam oğlum"dur büyük ihtimalle. En azından şu anlık, kadının her şarkısı o kadar güzel ki, farklı farklı zamanlarda farklı bir şarkısına sarıyorum.Ekstra olarak farklı birkaç grup eklemem gerekirse; mor ve ötesi, Duman, maNga, Gripin ve Seksendört bana göre bu türde ülkemizdeki iyi örneklerdendir.Malesef ki yabancı bir şarkı/grup öneremeyeceğim.Yalan yok yabancı müzik kültürüne bir tık uzağım.

Bunun cevabını vermek için şarkıları kendi zevkimize göre değil de teknik olarak incelemek gerekiyor diye düşünüyorum.
Benim en sevdiğim parça bu.

İlk dinlediğimde tüylerim diken diken olmuştu, büyülenmiştim adeta. Elektro gitar çalmaya bu şarkıyı dinleyince karar vermiştim. Ruhu şad olsun.

Geri
Yukarı