Sizi bu dünyada tüm zayıflıklarınız ile sevecek kimse olmaması

@733451, kendini geliştirme olayı alanından alanına göre değişkenlik gösterir. Benim burada demek istediğim, sürekli kitap okuyabilirsiniz. Sürekli öğrenici olun, vaktinizi elinizden geldiğince boş geçirmeyin. Nerede nasıl, ne konuşacağını bilen kişiler olduğunuz sürece biri olmazsa diğeri illaki olur. Tamamen karamsarlığa kapılmanın hiçbir mantığı yok. Bu arada kendinizi nasıl geliştireceğinizi bilmiyorsanız kendinizi sorgulayın derim önce. En basitinden boş vaktinizde kitap okuyun. Hem konuşmanızı hem kelime haznenizi geliştirir.

Evet bu dediklerin kaliteli ortamlarda zayıf olmadığını gösterir güzel üniversitelerde zayıf olmadığını gösterir ama genel ortamlarda göstermez genel ortamda cahil, boş laf yapan birisi olursan yeterli oluyor.

Diksiyon kursuna gidiyorum, psikoloji kitapları okuyorum, hobilerim ile alakalı forum sitelerini kurcalıyorum, çoğu insanın dikkat etmediği ufak detaylara hakimim.

Zayıf noktam olan aşırı heyecan ve kaygılı olmamdan dolayı bütün çabalar boşa gidiyor. Evde ne güzel konuşuyorum, diksiyon sınıfında bir nebze olsun heyecan gidiyor ama dışarı çıkıp insanlarla konuşmaya gelince ben iyice kontrolden çıkıyorum.

Dediğim gibi zayıflıklarım var diye hayattan dışlanıyorum. Kimse durumu anlayıp hoşgörülü davranmıyor. Kimisi anlıyor anlamasına ama bu durumu fırsata çevirip benimle dalga geçip egosunu tatmin ediyor.

@Snowsat, bir insan ne olursa olsun kişiliğinden ödün vermemeli. Bulunduğum ortam cahil diye cahil gibi davranmam mesela, siz de yapmayın öyle. Bir süre sonra onlar gibi davranmaya başlıyorsunuz. Üzüm üzüme baka baka kararır diye atalarımız boşa dememiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı