Şizofren olabilir miyim?

Daha fazla  
Ben var olmayan şeyleri görüyorum, mesela CS:GO oynarken adam solda ise çok net bisekilde sağda görüyorum onun dışında bazen bir cisim gördüğünü zannediyorum dehşete düşüyorum o an. Sizce ben paranoyak miyim sifozfren mi yoksa deli miyim neyim ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben var olmayan şeyleri görüyorum, mesela CS:GO oynarken adam solda ise çok net bisekilde sağda görüyorum onun dışında bazen bir cisim gördüğünü zannediyorum dehşete düşüyorum o an. Sizce ben paranoyak miyim sifozfren mi yoksa deli miyim neyim ben?

Dostum iyi bir psikolog önerisi alsan iyi olur

Buraya sormak yerine bir bilene danışmak daha iyi olacaktır sizin açınızdan. fakat dinlenmek şart uzun süreli oynamanın etkisi olabilir.

Yanılgan olabilirsiniz ya da herhangi bir ortamda etrafınıza bakmadan rahat edemiyor olabilirsiniz.

Var olmayan şeyler görmek biraz kafada bitiyor, sağda ve solda görüyorum gibisine dediğin fazla garip ve normal değil. Sürekli uykusuz kalıyorsan veya bilerek uyumayıp sadece takılıyorsan ciddi şekilde bu sana sorun açar, günlerce olabilir belki sadece oyuna odaklandığından o şekilde gördüğünü düşünüyorsundur ama normal yaşamında da birşeyleri görüyor olman mümkün. Sorun bu değilse eğer psikolojik bir sorunun vardır tamamen ve şizofrenlikle veya diğeriyle hiç alakası yok, kafada bitiyor.
Ne yaşadığını bilemem ama yardım almaya çalışabilirsin.

Var olmayan şeyler görmek biraz kafada bitiyor, sağda ve solda görüyorum gibisine dediğin fazla garip ve normal değil. Sürekli uykusuz kalıyorsan veya bilerek uyumayıp sadece takılıyorsan ciddi şekilde bu sana sorun açar, günlerce olabilir belki sadece oyuna odaklandığından o şekilde gördüğünü düşünüyorsundur ama normal yaşamında da bir şeyleri görüyor olman mümkün. Sorun bu değilse eğer psikolojik bir sorunun vardır tamamen ve şizofrenlikle veya diğeriyle hiç alakası yok, kafada bitiyor.
Ne yaşadığını bilemem ama yardım almaya çalışabilirsin.

Son 1 hafta geç uyuyordum düzelmeye başladım.

Son 1 hafta geç uyuyordum düzelmeye başladım.
Ciddi sorunlarınız yoksa eğer ki bilemem haliyle umarım yoktur. Uykudan yana başladığını söylüyorsan, sorun uyuma saatinle alakalıdır o zaman. Az uyumak veya fazla uyumak gibi. Bu sorunları yaşamadığın zamanlarda hangi uyku düzenini kullanıyorsan o şekilde devam etmelisin bence. Kafana takılan başka bir durum yoksa, az uyumaktan yana olur genelde, bilinçaltı gibi görü görüyorsun nereye bakarsan bak anlık veya sürekli. Belirli bir günden sonra 5 gün yeterli hatta bunun için. Anlık olarakta dehşete düşmen normal, böyle olunca. Yani sana hangisi yarıyorsa o şekilde yapmalısın uyuma saatini. Bazen fazla uyumadan da olabiliyor. Ama yine de çözemiyorsan yardımcı olmaya çalışırım.

Ciddi sorunlarınız yoksa eğer ki bilemem haliyle umarım yoktur. Uykudan yana başladığını söylüyorsan, sorun uyuma saatinle alakalıdır o zaman. Az uyumak veya fazla uyumak gibi. Bu sorunları yaşamadığın zamanlarda hangi uyku düzenini kullanıyorsan o şekilde devam etmelisin bence. Kafana takılan başka bir durum yoksa, az uyumaktan yana olur genelde, bilinçaltı gibi görü görüyorsun nereye bakarsan bak anlık veya sürekli. Belirli bir günden sonra 5 gün yeterli hatta bunun için. Anlık olarakta dehşete düşmen normal, böyle olunca. Yani sana hangisi yarıyorsa o şekilde yapmalısın uyuma saatini. Bazen fazla uyumadan da olabiliyor. Ama yine de çözemiyorsan yardımcı olmaya çalışırım.
Uyku düzeni ile ilgili deyil sanırım çünkü daha öncede oluyordu ama çok az oluyordu

Geri
Yukarı