Sketchup/Lumion/Vray/Keyshot ekran kartı tavsiyesi

FORDESIGN

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şimdi elimde Gigabyte Radeon RX 5700 XT var. Alınca araştırdık ama tasarım ve render konusunda performansı performasını çok dikkate almadik. Kart çok güçlü ama SketchUp'da bir cephe çalışmasında kapmalar vs sonradan geliyor. Laptopta 940M var onunla ayni performansı veriyor ama lumion da iyi çalışıyor. Tabii onemli olan modelleme SketchUp şimdi satıyorum. Kartı onun yerine MSI Ventus 2070 Super OC mi yoksa Gigabyte GeForce 2070 Super OC mi alınmalı? Oyun olrk kartım 2070 Super'e yaklaşsada render ve modellemede 2060'dan bir tık aşağı bu yüzden tasarım için bana 2070 lazım minimum sizce hangisini seçeyim? NVIDIA chipsetli kart lazım. CUDA ve NVM demek ki SketchUp'da daha iyi sonuç veriyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum, 2.el ve garantili alacağım. Bunu dikkate alarak yorum yaparsanız sevinirim, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok profesyonel işler mi yapıyorsunuz da bu kadar fark ediyor?
Render ve modellemede ekran kartı kadar CPU, RAM ve disk kaynakları da çok önemli.

Render ve modellemede ekran kartı kadar CPU, RAM ve disk kaynakları da çok önemli.

CPU'da sıkıntı olsaydı lumıon 10.3 yükledim 2dk da poster boyutlarında render aldım kart ile ki 2060'da aynı performansı veriyor bir tık daha iyi bu Kart'ı 2070 Super perf versin diye aldık mimarı modelleme de ama CUDA ve NVMe teknolojileri NVIDIA olarak fark atıyor bu konuda AMD'ye.

RAM G.Skill 32 GB 3600MHz.
SSD 970Evo 500GB.
HDD wdd Blue 1TB.

Merhaba. Biz de Lumion için ekran kartı bakıyoruz. Anladığım kadarıyla sizin şu anda kullandığınız Gigabyte Radeon RX 5700 XT yetmiyor. Doğru mu?
Bu durumda bizim seçtiğimiz GTX 1660 Ti modeli de yetersiz kalabilir sanırım?

Merhaba. Biz de lumion için ekran kartı bakıyoruz. Anladığım kadarıyla sizin şu anda kullandığınız Gigabyte Radeon RX 5700 XT yetmiyor. Doğru mu?
Bu durumda bizim seçtiğimiz GTX 1660 Ti modeli de yetersiz kalabilir sanırım?

RX 5700 XT kullanıyordum sattım sakın AMD chipsetli kart almayın SketchUp'da bile orbit yaparken kasıyor 940M var laptopta o daha iyi, bizde şu an RTX serisi araştırıyoruz 2060 Super bulduk nasipse alacağım. Tavsiyem RTX serisi kartlar hem CUDA hem NVM teknolojisi daha uyumlu bakalım RTX alınca sorunumuz çözülür inşallah genelde önerilen NVIDIA çünkü modelleme için, biz de lumıon keyshot Photoshop SketchUp kullanıyoruz.

RTX 3070'i bekleyin yoksa pişman olursunuz.
En az 17-18 bin tl ekran kartı. Şimdi ona onu vermek yerine o bütçe ile 2000 serili bir msi ya da monster alınsa ve belki küçük modifikasyonlarla istedikleri performansı fazlasıyla alırlar. Eğer bütçe derdiniz yoksa bence Recep Baltaş ve Ali Güngör ikilisinden yepyeni bir sistem tavsiyesi alın ve rahatlayın :)

En az 17-18 bin TL ekran kartı. Şimdi ona onu vermek yerine o bütçe ile 2000 serili bir MSI ya da Monster alınsa ve belki küçük modifikasyonlarla istedikleri performansı fazlasıyla alırlar. Eğer bütçe derdiniz yoksa bence Recep Baltaş ve Ali Güngör ikilisinden yepyeni bir sistem tavsiyesi alın ve rahatlayın :)

Laptop alınmaz mimarlık işleri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı