Skoda Octavia 1.4 TSI vs VW Jetta 1.4 TSI

2015 1.4 TSI DSG BMT Comfortline Jetta kullanıcısıyım. Tamam çok stabil, sorunsuz, sade ama teknolojik açıdan çok geride kalıyor.( Passat'ı kaybetmemek için) Jetta parasını haketmiyor, markaya para veriyorsunuz. Octavia öneririm.

Kullanmayı bilmediğimiz için DSG şanzımana laf atmayalım. Kulaktan dolma bilgilerle kötülemeyelim. DSG şanzıman piyasadaki en atak şanzımanlardandır.

Ayrıca Focus'un Octavia veya Jetta ile karşılaştırılabileceğini düşünmüyorum.

Kullanmayı bilmediğimiz için DSG şanzımana laf atmayalım. Kulaktan dolma bilgilerle kötülemeyelim. DSG şanzıman piyasadaki en atak şanzımanlardandır.

Jetta'nın şu yönden avantajı var, 2. elden kar edebiliyorsun.
Benim 2015'te 81.000 TL ye aldığım arabanın 2. eli şuan 88-90'a sahibindende. Kullandığın yanına kar kalır. Markaya para ödüyorsunuz bu işlerde bir nevi.

Yahu en basit örnek: Yokuşta park ederken önce N'ye almalı, el freni çekilip araba salındıktan sonra P'ye geçilmeli.

Ama çoğu kişi P'ye alıp arabayı salıyor. E, haliyle araba vitese biniyor.

Daha böyle çok örnek var. Ve çoğu kişi kullanmadan forum sitelerine bakıp yargılıyor. Mesela ben araba kullanmıyorum, bu nedenle yürüyen aksanla alakalı yorum yapmıyorum.

Focus'un neden kıyaslanmayı hak etmediğini söyleyebilir misiniz? Merakımdan soruyorum. C sınıfı fabrika çıkışı kullanması en keyifli modellerden birisidir. Açıkçası bir Alman değil düsturu yüzünden mi bu cevabınız [emoji4]

DSG konusunda da şu an eskisi kadar sorunlu olduğunu düşünmüyorum. Ancak yine de risk altında olduğunu hissederek kullanmak hoş olmasa gerek.

Konuya gelecek olursak mevcut seçim şartlarında dolu bir Octavia almak fazlasıyla mutlu edecektir.

Geri
Yukarı