Skolyoz rahatsızlığı

Hocam konuyu açan şahıs ağırlıktan bahsediyor, ağırlık sporunda ağırlık artırdığın zaman belli bir seviyede skolyoza kötü etki ediyor eğer skolyozunun derecesi yüksekse. Bilmiyoruz ki ne derecede skolyozu, siz direkt spora başla demişsiniz. Skolyoza iyi gelen spor ağırlık değil.

Hocam bende böyle değil, S şekli gibi bayağı yamuk yumuk bir şeydi galiba. Ameliyat olmayı düşünüyorum ay sonu randevu gününde doktorla konuşacağım.
Tamam ben zaten düşük ağırlık diye belirtmişim ama eğer 100 kilo bench yapmaya çalış desem Eyvallah. Hafif çalış dedim zaten.

Kemik hissetme değil de eğilip kalkarken omurgama dik bir sopa koymuşlar gibi platin olduğu yerde Tam esnemiyor yani.
Hocam ameliyat sırasında omurga kemiğine takılan vidalar ameliyattan birkaç ay sonra eriyip kendiliğinden yok olacak demişti bana birisi, öyle değil mi yani?

Hocam ameliyat sırasında omurga kemiğine takılan vidalar ameliyattan birkaç ay sonra eriyip kendiliğinden yok olacak demişti bana birisi, öyle değil mi yani?
Yok dostum öyle bir şey. Daha sonra çıkartmada olmayacak. Sonuna kadar böyle gidecek anladın dediğimi yazamıyorum ban atarlar diye.

Platin takılırsa erimez. Hatta AVM de dedektör ötüyor.
Valla benimki hiç dedektöre yakalanmadı hatta havaalanı dedektöründen geçtim. Yurt dışı dedektorunden geçtim bir sorun olmadı. Ama olursa diye hastane kart vermişti. Ötme durumunda platin var diye

Yok dostum öyle bir şey. Daha sonra çıkartmada olmayacak. Sonuna kadar böyle gidecek anladın dediğimi yazamıyorum ban atarlar diye.

Valla benimki hiç dedektöre yakalanmadı hatta havaalanı dedektöründen geçtim. Yurt dışı dedektorunden geçtim bir sorun olmadı. Ama olursa diye hastane kart vermişti. Ötme durumunda platin var diye
Hocam doktor bana takılan vidalar eriyecek daha sonra derse yalan mı söyleyecek yani? Öyle diyecek gibime geliyor da birine doktor öyle demiş.

Merhaba. Yaklaşık 16 derecelik bir skolyozum var ve yaşım 15 fitnessa başlamayı düşünüyorum. Ağırlıklar skolyoz derecesini arttırımı arttırmaz mı bilemiyorum her yerde karışık bazıları riskli bazıları ise sağlıklı gelir diyorlar. Bu konuda size danışmak istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Dostum çok ağır kaldırmazsan bir şey olmaz diye düşünüyorum ama doktora sormakta fayda var.

Geri
Yukarı