Skolyozum çok mu kötü?

vahşet123

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar devlet hastanesinde skolyoz röntgeni çektim. Doktor ameliyatlık bir durum olmadığını fizik tedavi ile yüzme ile ve esneme haraketleri vs. ile geçeceğini söyledi. Gene de buraya da sorayım dedim. Sizce skolyoz durumum kötü mü?

IMG-20230529-WA0001.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende çocukken geçirdiğim trafik kazası kaynaklı boyunduruk takmamam ve sırt kaslarım yeterince gelişmediği skolyoz var. Özellikle devlet hastanesindeki doktorun ameliyat ol demesi için ancak akciğerlerin baskıya maruz kalması ve nefes güçlüğü çekmeniz gerekiyor. Yüzme ve esneme hareketleride gram işe yaramıyor sadece ilerlemesini frenliyor.

Merhaba devlet hastanesinde skolyoz röntgeni çektim. Doktor ameliyatlık bir durum olmadığını fizik tedavi ile yüzme ile ve esneme hareketleri vs. ile geçeceğini söyledi. Gene de buraya da sorayım dedim. Sizce skolyoz durumum kötü mü?

Eki Görüntüle 1800199

Bende de var hocam 20 25 derece arası özel fizyoterapist alıyorum düzeltmek için.

Fitness'ı kesinlikle bırakmamı söyledi böyle bir şey var mı?

Hocam fazla ağırlık kaldırılmamalı mesela benim denge sorunumda var bir taraf hafif havada bir taraf aşağıda hocam Fittnessa gitme kendini düzelt öyle git dedi bence sizde kendinizi düzeltene kadar ara verebilirsiniz hocam ama he eğer gideceğim derseniz fazla ağırlığa girmeyin bu arada dereceniz kaçtı hocam?

Hocam fazla ağırlık kaldırılmamalı mesela benim denge sorunumda var bir taraf hafif havada bir taraf aşağıda hocam Fittnessa gitme kendini düzelt öyle git dedi bence sizde kendinizi düzeltene kadar ara verebilirsiniz hocam ama he eğer gideceğim derseniz fazla ağırlığa girmeyin bu arada dereceniz kaçtı hocam?
Hocam 12-15 civarı dedi.

Ama benim belden sonra kaymaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı