Skyjet Nitro'nun motor torku ile oynanmalı mı?

TaklitciAdam

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, elimde skyjet markasının Nitro modelli elektrik destekli bisikleti var ve yol bilgisayarındaki parametre ayarlarında motor torkunun 100 olarak ayarlandığını, fakat 150'ye kadar çıkartılabildiğini gördüm. Sizce 150'ye çıkarırsam bir sorun oluşabilir mi?

Tasarlayan adamlar boşuna 100 yapmamıştır, gereğinden fazla zorlarsan uzun vadede sorunlar yaşarsın bence elleme, illa yapacağım diyorsan da 110 115 gibi değerler gir bari.

Tasarlayan adamlar boşuna 100 yapmamıştır, gereğinden fazla zorlarsan uzun vadede sorunlar yaşarsın bence elleme, illa yapacağım diyorsan da 110 115 gibi değerler gir bari.
Ben de açıkçası artırma taraftarı değilim. Eğer artırır isem bir sorun oluşabilir mi diye bir soru takıldı aklıma. Fikrinize katılıyorum.

Bende de aynı bisiklet var. Torku 125 yapıyorum. Farkı ne diye sorarsan elektriğin 5. kademesinde fark oluyor. Mesela 4. elektrik kademesine kadar normal gidersin. 4. kademedede 22 hız yaparsın. Normalde 5. kademeye alınca 25 hız yapar. Ancak tork ayarı sonrası 35 hız yapıyor. Eksisi ne diye sorarsan bataryayı çabuk bitirirsin. Bataryanın çabuk bitmemesi için bisikleti 5. kademeye almamalısın. Evet hızlı gider ancak çok hızlı bitiyor. Bir de bisikletin mıknatısları sağlam mı bilmiyorum. Bende bir sıkıntı yok. Aldığımdan beri bir süre torku 100 ayarında kullandım. Sonrasında 125 kademesine çektim. 4,5 aydır sorunsuz kullanıyorum. Dediğim gibi bataryayı bitirirsin. İstersen 150 yapabilirsin ancak bunu deneyimlemedim. Mantıken de oraya 150 koymalarının bir sebebi var. Ekran kartındaki OC olayı gibi düşün bunu. OC yaparsan gücü çok çeker ve kartın yorulur. OC'yi fazla kaçırırsan da sistem kapanır. Bisikletinde çalışabilecek en yüksek tork değeri demek ki 150. ancak bu değerlere çok yaklaşmamanı öneririm. Bence 145 yap ama 150 yapma.

Yeni konular

Geri
Yukarı