Skylake İ3 mü i5 4460 mı?

6100 almalısın çünkü ileride Skylake İ7, İ5'lerden biri ile yükseltme şansın olacak. 4460'ta da yükseltebilirsin ancak 6100 alırsan sistemin DDR4 olacak ve daha uzun ömürlü bir sistem olacaktır.

Bu iş Ahmet'in, Mehmet'in, benim yorumlamamla, düşüncemle olmaz. Bu tamamen AMD'nin politikalarıyla ilgilidir. Üretilmeyecek şey yoktur, planlanmış şey vardır =). ZEN'in en büyük darbe vuracağı üç işlemciyi söyliyim sana: İ7 5820K, İ7 6700K, İ5 6600K. ZEN bir geçişdir, bir koridor. Devamı gelecek. Darbe derken heyecanlanmayın, üstüme gelmeyin hemen =). Rekabet bazında söylüyorum.
AMD FX X8 8150 ilk gördüğümde beni cezbetmişti 8 çekirdekli 4 Ghz olduğu için. Seni ?

Bana sorarsan dostum 6100 almak yerine i5 6500 bir sistem topla. Ddr4 ve skylake artık yapılacak tek upgrade seçeneği. Hani mantıklı olan bu. Sen her ne kadar drr3 toplarsan da içinde hep iyi bir sistemim yok diyeceksin. Biraz daha bekle derim. Bu saatten sonra ddr4 altı her sistem üzer çünkü 3-4 yıl süreçli bir sistem toplamada mantık upgrade olayıdır. İ3 de iyi bir işlemcidir sadece çift çekirdek... Onu yerine 6500 ve üstü işlmeci almak daha iyi olur.. Hani 300 tl daha gerek sana. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı