Skylake ile DDR3 RAM Kullanılır mı?

CeRKeZ

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba arkadaşlar. Ben yazın sistemimde ciddi değişiklikler yapmayı planlıyorum. Şu anki sistemim AMD, ben İntel'e geçmeyi planlıyorum. Ancak aklımda bir problem var. Şimdi bende 4x4 16 GB Ram var. Duyduğum Kadarı ile Skylake İşlemciler ile DDR3 Ram çalışmıyormuş. Böyle bir olay var mı onu merak ediyordum. Eğer böyle bir problem varsa Haswell beni bekliyor demektir.

Seçtiğim Anakart: ASUS B150 PRO GAMING D3 Intel B150 Soket 1151 DDR3 1866Mhz(OC) USB3.1 Anakart

Seçtiğim İşlemci: Intel Core i5 6400 Soket 1151 2.7GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

DDR3L ile çalışıyor, DDR3 olmaz. Sırf bunun için nesil değiştirmek çok saçma. Elindeki RAM'i sat, her bilgisayarcı alır bunu, istersen bu sitede de satabilirsin. Minimum zararla satıp Skylake topla.
NOT: Ayrıca o anakarta o kadar para verme, B150 Gaming M3 al.

Ddr 3 kullanabilirsiniz ama 1866mhz olmalı daha altında işlemcin 1300tl olsa da 300 liralık işlemcinin performansını verir. Ddr4 kullanırsan işlemcin tüm performansını ortaya çıkarır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram alacak kadar param olmayacak malesef ram benim için +400₺ demek. Ancak ben 1000₺ civarında bakıyorum ve ram alamam. Haswell bir işlemci ve Anakart alsam ne alabilirim ?

Mutlaka 16GB alacaksın diye bir şey yok, ne 400TL'si ? B150 Gaming M3+i5 6400+8 GB Her türlü yeter, Elindeki ramleri satar ve 8GB DDR4 alırsan yaklaşık bi' 100TL'de cebine girmiş olacak.
H110M+i3 6100 bile olsa onları al, almışken yeni nesil almak en iyisi.

Peki elimdeki Ram'leri nerede kaç paraya satabilirim?

-Hatta Şöyle Diyeyim;

*Asus M5a97 r2.0
*Amd FX 6300
*Kingston Hyperx 4x4 16 GB XMP Ram
* 500W Zalman Zm500Le PSU

Bu dört parçayı nereden kaç paraya satabilirim? Satacağım zaman yaklaşık 6 Ay garantileri kalmış olacak(2x4 Ramin 1.5 Sene Garantisi Olacak).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı