Skylake Sistem Toplama-i5 6500/GTX970

nuvola15o7

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam. 1-2 ay içerisinde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Fakat aklımda birkaç soru işareti var bu konularda size danışmak istiyorum. Sistem özellikleri:
  • Intel Skylake Core i5 6500
  • MSI B150M BAZOOKA DDR4 2133MHZ
  • Gigabyte GTX970 GAMİNG G1
  • SEAGATE 1TB 7200RPM 64MB
  • KINGSTON HYPERX FURY 8GB 2133MHZ Tek Modül RAM
  • ZALMAN Z3 PLUS 600W
Aslında i5 4460 ve H81 PRO-VD tercih edecektim Skylake sistem yerine fakat toplamışken yeni teknoloji olsun diye düşünüyorum. Ama anakart ve RAM konusunda daha net bir karar veremedim model olarak. Sistem şu haliyle Sinerji'den 3100TL civarı tutmakta. Önceki 4460'lı hali ile 2800 TL civarlarında tutmaktaydı çıkabileceğim maksimum bütçeye sistemin şu anki haliyle çıkmış bulunmaktayım. Anakart ve RAM konusunda tavsiyelerinizi beklemekteyim. Şimdiden teşekkürler.
Ayrıca sistem oyun amaçlı toplanacaktır render vb. bir beklentim bulunmamakta.
sistem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı bu şekilde bir sistem istiyorum ayrıca f/p açısından kaliteli ama ucuz bir ssd de eklemek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

İşlemci K serisi değilse, Z170 anakart almanın hiç bir anlamı yok. Bu mantıkla B150M yerine, H110M alınarak diğer parçalara nakit ayrılabilir:

MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart
Sizin dediğiniz anakartı ben de incelemiştim araştırma yaparken fakat diğer LGA1151 soket anakartlarla aralarındaki fiyat farkı kafamda soru işaretleri yaratmıştı. Açık soylemek gerekirse B150 ile H110 arasındaki farkları da pek bilmiyorum diyebilirim. RAM slot sayısı dışındaki farklar hakkında bilgi alabilirsem çok memnun kalırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı