Çözüldü Skylake Sistemde ani cızırtı ve donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IPeRSeuSs

Hectopat
Daha fazla  
Yeni toplamış oldugum sistemde başlıkta da belirttigim gibi sorunlar yaşıyorum. Çok ugraştım ama çözüm bulamadım. En son konu açmaya karar verdim. Sorunum videodakiyle aynı fakat sadece oyunda olmuyor masaüstündeykende oluyor. Veya film izlerken internette dolaşırken olabiliyor. Acaba ısınma falan mı yapıyor dedim öyle bi durumda yok. Degerler gayet normal sıklıgıda sürekli olmuyor. Günde 1 defa bazen 2 defa. 2+1 ses sistemi kullanıyorum. Ondan olabilir mi diye düşündüm çünkü ses sisteminden geliyordu cızırtı sesi direk. Ses başka bi 2+1 taktım fakat yine aynı sonuç. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem Bilgileri
  • İntel Core i5 6600K Skylake
  • DDR4 16GB 2400 Mhz CORSAİR Vengeance
  • MSİ GTX 970 GAMİNG 4G GDDR5 4GB 256 Bit
  • MSI Z170A PC Mate
  • Cooler master hyper t4
  • Zalman R1 600LE 600W KASA
  • Corsair 120 GB LSB Serisi SATA 3.0 SSD
  • WD 3.5 1TB Caviar Blue Sata 3.0 hdd
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • XMP Kapalı
  • Bios güncellememiştim hemen güncellicem.
  • Windows 10 kullanıyorum.
  • Mavi ekran şuana kadar almadım.
  • Bios güncelledikten sonrada olursa Onboard denicem.
  • Çok teşekür ederim ilginiz için Recep Baltaş

Şuanda BIOS da güncelledim. Son olarak onboard kaldı oda güncel bi şekilde yaparsa deniyeceğim. Yapmassa zaten problem kalmamıştır inşallahta öyle olur.
Tekrardan teşekür ederim sonuçlarını yazarım artık 1 2 gün beklemede kalıcam mecburen çünkü sürekli olan bi durum deil.

Sayın Recep Baltaş çok teşekürler sorunum BIOS güncellemesi sonrası geçmiştir. Bios güncelledigim andan itibaren bi sorun cıkarmadı. Sizin sayenizde toplanan bi sistemin sorunu'da sizin sayenizde düzeldi başarılarınızın devamını dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı