Skylake tabanlı sisteme geçiş mantıklı mı?

Eğer ihtiyacım ve bütçem var diyorsan bence güzelce araştırmanı yapıp hemen al. Ama acele ederken araştırmayı ihmal etmemek lazım. Ama diyorsan ki çok acele değil daha da para biriktiririm şuan ki bilgisayarım zaten işlerimi görüyor o zaman gelecek seneyi bekle. Gelecek sene AMD yeni işlemcilerini piyasaya sürecek. Kimine göre çok iyi olacak kimine göre çok kötü ama beklemek kötü olmaz. Ayrıca yeni ekran kartlarının çıkacağı söyleniyor. DDR4 ramlerde az da olsa ucuzlayacaktır.

Maalesef bekleme şansım yok. Sistemimde şu sıralar saç baş yoldurtuyor. İnternette dolaşırken bile kitleniyor 1 dakikada yapacağım işi 10 dakikada yapıyorum.

Öyleyse arkadaşlar yardımcı olacaktır. Bütçenizi falan belirtirseniz arkadaşlar yardımcı olacaklardır size çok sayıda sistem örnekleri gelecektir.

@RisingSun123 Benim sistemimde; radyatörün fanları pompaya bağlı, pompada CPU_FAN 1'e bağlı. Pompanın anakart ile bağlantı ucu 4 pin(PWM) değil 3 pin olduğu için fanların hızını Corsair Link programından kontrol ediyorum.

@RisingSun123 Benim sistemimde; radyatörün fanları pompaya bağlı, pompada CPU_FAN 1'e bağlı. Pompanın anakart ile bağlantı ucu 4 pin(PWM) değil 3 pin olduğu için fanların hızını Corsair Link programından kontrol ediyorum.
Yani CPU_FAN'a takmak gerekiyor değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı