Skyloong GK61 klavyenin polling rate değerini nasıl öğrenebilirim?

Spiqy

Decapat
Klavye merhaba, başlıkta da değindiğim gibi henüz klavyeyi almadım fakat almayı düşünüyorum ama öncesinde polling ratesini öğrenmem lazım. Genellikle ritim oyunları oynadığım için fazlasıyla önemli. Araştırdım fakat kimisi 100/125 Hz ama software ile arttırılabildiğini vs. söylemiş fakat arttıranı veya softwaresinde RGB dışında videosunu çekeni bulamadım. Klavyeyi kullanan biri polling rate testi yapıp gönderebilirse çok sevinirim.

Not: Polling rate testinin nereden yapılacağını bilmiyorum sormazsanız sevinirim.

Bazı klavyelerin polling rate oranları burada GK61 optical klavye için 100 denmiş fakat Switch'lerde benim alacağım yani yellowlar eklenmemiş Switch'lerin polling rateyi değiştirip değiştirmediğini bilmiyorum dolayısıyla değinmekte fayda var diye düşündüm.

Softwareden polling rate arttırma anladığım kadarıyla macro yoluyla yapılıyormuş. Bunun zararı olabileceğini söyleyenleri gördüm bunun hakkında da beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

@ImDominatingU hocam klavye bölümünde pek çok mesajınız olduğunu ve birçok kişiye yardım ettiğinizi gördüm. Birkaç gündür bekliyorum ama pek yazan olmadı. Siz yardımcı olabilirsiniz diye düşündüm.

Son düzenleme:
Bu klavyelerin Polling Rate'si çok da önemli olmuyor hepsi hızlı çünkü. O dedikleri şey aslında hızlıca basıp çekmekle oluyor yani switchlerle alakalı denilebilir. Benim klavye mesela uygulamasız 100hz gösteriyor sitede ama alakası dahi yok çünkü o hızı aşırı hissedebiliyorum çünkü sarı switch kullanıyorum şu an. Uygulama ile artar belki fikrim yok ama denemedim.
Switchler polling rate'yi etkiler evet. Ne kadar ağır o kadar yavaş basarsın çünkü hafifliğin önüne geçer.

Bu klavyelerin polling Rate'si çok da önemli olmuyor hepsi hızlı çünkü. O dedikleri şey aslında hızlıca basıp çekmekle oluyor yani Switch'lerle alakalı denilebilir. Benim klavye mesela uygulamasız 100Hz gösteriyor sitede ama alakası dahi yok çünkü o hızı aşırı hissedebiliyorum çünkü sarı Switch kullanıyorum şu an. Uygulama ile artar belki fikrim yok ama denemedim.
Switch'ler polling Rate'yi etkiler evet. Ne kadar ağır o kadar yavaş basarsın çünkü hafifliğin önüne geçer.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Biliyorum öyle mükemmel farklar yaratmıyor polling rate değeri fakat birazcık takıntım var diyebilirim o yüzden 1000 olmasını istiyorum. Uğraştırıyorum kusura bakmayın ama eğer elinizde GK61 varsa rica etsem uygulamadan kontrol edebilir misiniz ?

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Biliyorum öyle mükemmel farklar yaratmıyor polling rate değeri fakat birazcık takıntım var diyebilirim o yüzden 1000 olmasını istiyorum. Uğraştırıyorum kusura bakmayın ama eğer elinizde GK61 varsa rica etsem uygulamadan kontrol edebilir misiniz ?
Hayır elimde yok maalesef. 1000hz istiyorsan başka klavyelere yönelebilirsin bütçe arttırıp ya da o bütçede varsa onları tercih edebilirsin.

Hayır elimde yok maalesef. 1000Hz istiyorsan başka klavyelere yönelebilirsin bütçe arttırıp ya da o bütçede varsa onları tercih edebilirsin.

Akko'nun söylediğine göre 1000Hz bu klavye fakat çok da önemsemiyorum artık 1000Hz olup olmadığını. Zaten kullanmak için FPS değerinin de 1000 olması gerekiyormuş. Şimdilik gözüme aşırı iyi gözüken ve sesinin de videolardan anladığım kadarıyla bayağı iyi olduğu bir klavye buldum. Fakat bütçe biraz artıyor 1695 lira gibi bir fiyata geliyor bu Klavye. Var mıdır bu marka hakkında deneyiminiz veya bilginiz sizce alınır mı bu fiyati hak eder mi veya bu fiyat bandında çok daha iyi klavyeler var mıdır?

Akko'nun söylediğine göre 1000Hz bu klavye fakat çok da önemsemiyorum artık 1000Hz olup olmadığını. Zaten kullanmak için FPS değerinin de 1000 olması gerekiyormuş. Şimdilik gözüme aşırı iyi gözüken ve sesinin de videolardan anladığım kadarıyla bayağı iyi olduğu bir klavye buldum. Fakat bütçe biraz artıyor 1695 lira gibi bir fiyata geliyor bu Klavye. Var mıdır bu marka hakkında deneyiminiz veya bilginiz sizce alınır mı bu fiyati hak eder mi veya bu fiyat bandında çok daha iyi klavyeler var mıdır?
Bu fiyat bandında ya Akko ya da Epomaker alacaksın ama benim önerim Akko olur. Evet, deneyimim var. 1 seneye yakın kullandım ve o kadar rahat bir klavye ki anlatamam hocam. Basış hissi, sesi ve hissiyatı en iyi klavyelerden. Kasası çok kaliteli ve bağlantısı aşırı stabil. Görünüşü de çok güzel. Arkadaşım 3 senedir kullanıyor bu markayı ve aşırı memnun hala değişmedi değişmeyi de düşünmüyor. Hiçbir sorunla da karşılaşmadı fiyatını tamamiyle hak ediyor Türkiye şartlarını düşünürsek.

Bu fiyat bandında ya Akko'ya da epomaker alacaksın ama benim önerim Akko olur. Evet, deneyimim var. 1 seneye yakın kullandım ve o kadar rahat bir klavye ki anlatamam hocam. Basış hissi, sesi ve hissiyatı en iyi klavyelerden. Kasası çok kaliteli ve bağlantısı aşırı stabil. Görünüşü de çok güzel. Arkadaşım 3 senedir kullanıyor bu markayı ve aşırı memnun hala değişmedi değişmeyi de düşünmüyor. Hiçbir sorunla da karşılaşmadı fiyatını tamamiyle hak ediyor Türkiye şartlarını düşünürsek.

Çok sağ olun hocam yardımlarınız için. Gerçekten Türkiye şartlarında prelubelu olup üstüne mute foamı ve keycapleri olan yarı modlu sayılabilecek bir klavye bu fiyatta bana da ilk başta çok cazip çok mükemmel görünmüştü o yüzden daha da araştırmayı isteyip size sormayı düşündüm. Hot swap olması sayesinde gelecekteki olası Switch sorununu da çözebilirim gönül rahatlığıyla alabilirim artık.

Çok sağ olun hocam yardımlarınız için. Gerçekten Türkiye şartlarında prelubelu olup üstüne mute foamı ve keycapleri olan yarı modlu sayılabilecek bir klavye bu fiyatta bana da ilk başta çok cazip çok mükemmel görünmüştü o yüzden daha da araştırmayı isteyip size sormayı düşündüm. Hot swap olması sayesinde gelecekteki Switch sorununu da çözebilirim gönül rahatlığıyla alabilirim artık.
Evet hotswap özelliği pinli olduğundan daha ucuza geliyor optiklere göre zaten ve daha güzel switchler de var. Bozulacağını sanmıyorum çünkü ömürleri uzun ve PCB'leri cidden kaliteli.

Evet hotswap özelliği pinli olduğundan daha ucuza geliyor optiklere göre zaten ve daha güzel switchler de var. Bozulacağını sanmıyorum çünkü ömürleri uzun ve PCB'leri cidden kaliteli.
Anlıyorum hocam inceleme eksikliği yüzünden ve haliyle fiyatta yüksek olunca tereddüte düşmüştüm artık o da kalmadı tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı