Skype'den tanımadığım birisi bana mesaj atıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana da geldiler
naughty.gif
Gk5n97.png

Bana da geldiler ama sorularıma cevap yazdılar. Linke tıklamadım ama bunların zevki ne nasıl internette hep böyle şeyler dolaşıyor? İnsanlar bunu neden yapıyorlar, bu işten nasıl para kazanıyorlar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adres defrerindekilere de bulaşıyor. Benim arkadaşım birisine şifresini kaptırmış her saatbaşı istek geliyor. Hepsini engelliyordum. Sonra bakalım ekleyeyim de başı göğe ersin dedim, ekledim bana para gönderir misin dedim, bir cevap bulamadı, engelledim.
Sonra bir daha gelmediler.
Ama arkadaşlarını bu konuda uyar, bunlar adres defrerindekilere de gönderiyor zararlı atmaya çalışıyorlar.

Ben özellikle "Neredesiniz hackerlar aa burda site var buraya mail adresimi veriyim, aa bir de buraya veriyim" böyle değilim. Her mail verdiğim yere temkinle yaklaşıyorum. (amacım ukalalık değil) Yani ben onu kayıtlara eklediğim için bu onları teşvik ediyor ve insanların bastığı linkler yüzünden onlar para kazanıyor. (doğrumu anladım)?

Her skype kullanıcısı ayarlar > gizlilikten sadece kişi listesinin iletişim kurmasına izin vermeli. Böyle yapılmazsa zaten bazı siteler yardımıyla IP adresiniz bulunabilir ve yine bazı siteler yardımıyla ücretsiz DDos atılabilir (oyuncular için sorun teşkil edecektir.) Oyuncu değilseniz bile bazı siteler modeminizi yeniden başlatabilecek düzeyde ücretsiz DDos atabiliyor.

Ben özellikle nerdesiniz hackerlar aa burda site var buraya mail adresimi veriyim a bide buraya veriyim böyle değilim her mail verdiğim yere temkinle yaklaşıyorum
Temkinli değilsiniz işte siz böyle olduğunu zannediyorsunuz. Sadece sitelere veya istenilen yere adresini yazmakla bilgilerin korunmuş olmuyor.
doğrumu anladım
Evet.

Her skype kullanıcısı ayarlar > gizlilikten sadece kişi listesinin iletişim kurmasına izin vermeli.
Yine bir işe yaramaz. Nedeni Ahmet ile konuşmalarımızda açıklıyorum yavaşça.

Temkinli değilsiniz işte siz böyle olduğunu zannediyorsunuz. Sadece sitelere veya istenilen yere adresini yazmakla bilgilerin korunmuş olmuyor.

Hala şu siz biz olayını anlamadım? Yani siz çok iyi internet kullanan mükemmel insanlarsınız? Demekki ben o linke tıklasam burda yazsam herkes nasıl yaparsın sen gibi şeyler ile karşılaşacağım siz yerine dikkat etmemiz gerek dense mail adresleri her siteye vermememiz lazım dense daha iyi olurdu. Yinede teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. Ayrıca benim mail adresimi başkası bilse bazı siteler biliyorsunuz mail onaylaması almıyor ozaman ne yapabiriz? Bunun sonu yok illaki biryerden karşımıza çıkacaklar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı