Skyrim LE vs Skyrim SE

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar, daha önce TES: Skyrim SE için konu açmıştım şimdi ise sorum şu olacak; Okuduğuma göre Skyrim SE tüm oyun modlarını desteklemiyormuş ilk çıktığı zamanlar, şu anda durum nedir? Hâla desteklemediği modlar var mı? Bir de Steam'de artık TES: Skyrim Legendary Edition yok bildiğime göre fakat DurmaPlay, G2A gibi sitelerde satılıyor. DurmaPlay'de 56 küsür TL indirimde şu an da mesela ben eğer oradan alırsam Steam'de aktifleştirebilir miyim LE'yi ve sizce hangisi alınmalı? Bence aradaki fiyat farkı yüzünden SE alınmaz diye düşünüyorum. Grafik dersek zaten Nexus modları ile Texture Pack'ler indiriliyor diye biliyorum. 56 küsür TL'ye Skyrim LE alınır mı sizce? Yoksa kara cuma indiriminde çok daha iyi bir indirime girer mi? Sizce ne yapmalıyım beklemeli miyim yoksa o fiyata değer mi alayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik düz Skyrim Steam'de mevcut. Mağazada aratınca çıkmıyor. Benim önerim düz Skyrim alıp onu modlamak. DLC'leriyle beraber alın.

Ya da dediğiniz gibi dijital olarak alabilirsiniz. Steam'de etkinleştirme oluyor.

Aradığın modların SE sürümünde olup olmadığına baktın mı?

Ben olsam indirimlerde SE alırdım.
Bazı modlar SE için destek vermiyor ve sen tam güzel güzel modluyorum aha şunu da kurayım dediğin zaman ayağına takılmış oluyor. Düz ve DLC'li Skyrim'in desteklemediği mod görmedim. Varsa da çok azdır. Ayrıca hiçbir şey eklenmemiş Skyrim'e niye daha çok para verelim? Bence tamamıyla gereksiz.

Bazı modlar SE için destek vermiyor ve sen tam güzel güzel modluyorum aha şunu da kurayım dediğin zaman ayağına takılmış oluyor. Düz ve DLC'li Skyrim'in desteklemediği mod görmedim. Varsa da çok azdır. Ayrıca hiçbir şey eklenmemiş Skyrim'e niye daha çok para verelim? Bence tamamıyla gereksiz.
Skyrim SE indirimde ne kadar oluyor ki? Ben uzun zaman önce satın aldığım için hatırlamıyorum, 55 Liradan çok daha fazla oluyorsa haklısın. Bir de ben oyunları olduğundan çok daha farklı bir şeye evrimleştirip oynayan biri değilim, orijinalliğini bozmadan oynamayı seviyorum, belki bu yüzden SE bana yetiyor olabilir.

Skyrim SE indirimde ne kadar oluyor ki? Ben uzun zaman önce satın aldığım için hatırlamıyorum, 55 Liradan çok daha fazla oluyorsa haklısın. Bir de ben oyunları olduğundan çok daha farklı bir şeye evrimleştirip oynayan biri değilim, orijinalliğini bozmadan oynamayı seviyorum, belki bu yüzden SE bana yetiyor olabilir.
Onu tam olarak ben de bilmiyorum ama muhtemelen 55 TL'nin üstünde oluyordur. Dediğiniz doğru ancak ben modlamayı seven ve sürekli dur onu kaldır şunu kur şeklinde oynadığım için en ideal olanı Legendary Edition.

Konu dışı ama skyrim güzel mi ? En son witcher 3 ün %35 kadarını oynayıp sıkılmıştım skyrim nasıldır sizce ?

Konu dışı ama Skyrim güzel mi?
Benim en iyi oyun listemde ilk 3'de yer alıyor ve Witcher'dan daha çok seviyorum, size de öneririm.

Konuya dönecek olursak normal Skyrim artık indirime girmiyor, ürün anahtarı satan sitelerden Legendary Edition'u 50-60₺'den ucuza bulursanız alabilirsiniz, daha pahalı ise Special Edition'ın Steam'da indirime girmesini bekleyin, 55₺ dolaylarına düşüyor.

Aradığın modların SE sürümünde olup olmadığına baktın mı?

Ben olsam indirimlerde SE alırdım.

Ben şahsen bugüne kadar fazla Skyrim oynamadım. PC toplamadan önce korsan olarak DLC'leri ile beraber oynamışlığım oldu ve PC topladıktan sonra korsan oyun yüklemeyi bıraktım. Yani o yüzden açıkcası modlar ile alakalı pek bir bilgim yok sadece önce oyunu alıp normal bir şekilde oynarken sağda solda bir mod öğrenirim yüklemek isterim ama o modda SE'ye yüklenemez desteklemez düşüncesiyle öyle bir soru sormuştum. Yani modlar hakkında pek bir bilgim yok. Son olarak bir şey daha soracağım. DurmaPlay'de LE şuan da 57.05 TL sizce almalı mıyım yoksa kara cuma indirimlerini de beklemeli miyim? Değer mi 57 TL'ye? Ben sanki bir keresinde 30 TL'ye kadar düştüğünü hatırlıyorum, SE miydi LE miydi pek emin değilim ama o civara kadar düşmüştü diye kalmış aklımda.
Konuyla alakasız olabilir biraz ama bunun için ayrıyetten bir konu açmak istemedim. Bir sorum daha olacaktı size. Youtube'da falan denk gelmiştim, Skyrim Online CO-OP modu vardı. Normal Skyrimi CO-OP olarak oynuyorlardı. Bu mod şuanda nasıl? Stabil çalışıyor mu? Bir bilginiz var mı acaba çünkü Tamriel Unlimited, yani Skyrim'in Online oyununu fazla beğenmedim. Eğer normal hikaye bu mod sayesinde CO-OP bir şekilde sorunsuz oynanabiliniyorsa 2 kişi alacağız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı