Skyrim neden bu kadar çok seviliyor?

2011'de çıktı oyun dostum ayrıca beğenilmemesinin nedeni oyunun RPG yönüdür. 1 yıl önce çıkan FL New Vegas ile karşılaştırırsan çok net anlarsın. Ben kendi adıma konuşursam eski bir oyunu asla yeni oyunlarla karşılaştırıp bir sonuca varmam. Oyunları her zaman çıktıkları dönem şartlarına göre değerlendiririm.

Aklımda 2012 olarak kalmış. Şimdi baktım kasım 2011 de çıkmış.

Siz dönemine göre bakıyorsunuz ama günümüz oyunlarını oynayanlar bu oyunlara direk burun kıvırıyor. Kıyaslama direk güncel oyunlarla yapılıyor.

Şöyle düşünün Sağlam güncel bir sistemi olan birine hiç oynamadığı GTA Vice City oyununu oynayın dediğinizde GTA 5 gibi oyunu oynamış biri GTA vc oynadığında de ne yapar?

Çoğunluğu "eski, oynananmaz, çöp " gibi yorumlarla geri dönüş yapıyor.

Benim de kişisel kanaatim oyunlar çıktığı dönemde oynanmalı ama herkes oyunlara çıktığı dönem ulaşamıyor. (sistem vs. sebeplerle)

Ben döneminde oynadım eğlendim yeni nesil arkadaşlar doğru mukayese ederek oynasın, değerlendirsin.

Aklımda 2012 olarak kalmış. Şimdi baktım kasım 2011 de çıkmış.

Siz dönemine göre bakıyorsunuz ama günümüz oyunlarını oynayanlar bu oyunlara direk burun kıvırıyor. Kıyaslama direk güncel oyunlarla yapılıyor.

Şöyle düşünün Sağlam güncel bir sistemi olan birine hiç oynamadığı GTA Vice City oyununu oynayın dediğinizde GTA 5 gibi oyunu oynamış biri GTA vc oynadığında de ne yapar?

Çoğunluğu "eski, oynananmaz, çöp " gibi yorumlarla geri dönüş yapıyor.

Benim de kişisel kanaatim oyunlar çıktığı dönemde oynanmalı ama herkes oyunlara çıktığı dönem ulaşamıyor. (sistem vs. sebeplerle)

Ben döneminde oynadım eğlendim yeni nesil arkadaşlar doğru mukayese ederek oynasın, değerlendirsin.

Ayrıca Fallout Nvegas 2 kez bitirdim oyunu sağlam bilirim. RGB olarak Skyrim'den iyidir.

Dünyasının uçsuz bucaksız olması ve girdiğin mekanlarda seni sürpriz elementleri karşılayabiliyor olması oyunun en öne çıkan noktalarından. RPG olarak biraz şişiriliyor maalesef çünkü oyunda diyalog seçimlerinin hiçbir şeye faydası yok, bana göre iyi bir RPG'nin en önemli özelliği diyalog seçimleriyle hikayeye yön verebilmektir ama Skyrim'de bu yok. Fakat bunun dışında oldukça başarılı, meslek sahibi olabilmek, istediğin şekilde karakter geliştirebilmek, ev sahibi olmak, eş ve çocuk sahibi olmak, farklı amaçlara sahip klanlara girip yükselmek gibi birçok rol yapma özelliğine sahip.

Ek olarak Skyrim'in vuruş hissinin kötü olmasının sebebi oyunun eski olması değil, Starfield'ın oynanış fragmanına girin bakın bakalım vuruş hissinden eser var mı, bulamazsınız. Bu firma vuruş hissi yapmayı bilmiyor veya hiç uğraşmıyor. Elder Scrolls 6 bugün çıksa onda da vuruş hissi rezalet olacak emin olun boşa eski oyun ondan demeye gerek yok ve ayrıca Dark Souls ile aynı yıl çıktı bu oyun yani çıktığı yıl bu işin bahanesi olamaz.

Skyrim bir oyun değil. Skyrim, oyuncuyu kendi dünyasına çekmeyi başarabilen, saatlerce bile dünyasını gezip sıkılmayacağın, harika fevkalade oyun içi müziklere sahip, çok basit bir hikayesi olsa da Skyrim aga bu. Amerikalı bir arkadaşın dediği gibi: "Skyrim isn't a Game, but an Experience"

Hikaye derinliği.
Görev ve NPC çeşitliliği.
Silah ve zırh kombinasyonlarının sonsuzluğu (efsunlanabilir).
Kendi içinde kitapları, şarkıları.
Oyun müzikleri aşırı iyi.
Oyunu 3-4 kere ayrı ayrı karakter ve seçeneklerle bitirdim. Keşke unutsam da bir daha oynasam.
İster okçu, iste tek el kılıç kalkan, ister büyücü ol. İstersen hırsız istersen büyük balta kullanan ağır zırhlı bir kuzeyli ol.
Eğer istersen köpeklerden bile görev alabilirsin.
Yerinde olmayı ve hiç oynamamış olmayı çok isterdim.

En iyi böyle özetlenirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı