Skyrim neden en iyi RPG oyunu?

Ve bana göre Skyrim en iyi RPG oyunu değildir. Witcher'a RPG uzak demişsin, tabii ben öyle anladıysam kusura bakma, Witcher'da Full RPG var.

Kişisel:D.
Nesnel açıdan bakmak istedim hocam, benimde en sevdiğim RPG oyunu Fallout NV ama bütün olarak bakarsak, Skyrim hepsinin arasından sıyrılıp en iyi olmayı başarıyor.

Çok özür diliyorum konuyla alakasız ama profil fotoğrafındaki kişi kimdir acaba? 😅
Önemli değil, :D Jade Anh.
Yazılanları okumadan yorum yapanlar görüyorum New Vegas, Witcher 3 diye 🤦‍♂️
Evet anlatabildiğimi düşünüyorum açıkçası.
Benimde en sevdiğim RPG NV ama o oyun ilk kez RPG oynayan biri için ağır bir oyun.
Witcher 3 ise RPG öğeleri yedirilmiş bir aksiyon macera oyunu.
Skyrim iksinin arasındaki çizgiyi bulabildiği için en iyi RPG'dir.

Witcher 3 full rpg olsaydı sadece Geralt ile oynamak zorunda kalmazdık... Başka sebepleri de var tabi.
Oblivion hiç oynamadım. Ağır RPG seven biriyim.
New vegas'ı sevmedim. Ağır rpg olabilir ama ben sevmedim.
Bu, ağır rpg sevmediğim anlamına gelmez.
Skyrım'i çok sevdim. 350 saat oynamışımdır.
Açık dünya rpg oyunlarını seviyorum ben. Açık dünyası iyi olmalı.
Oynanış mekanikleri iyi olan ve optimizasyonu iyi olan (Resident evil 7 gibi) oyunları seviyorum.
Fallout 4 hayal kırıklığı olmuştu benim için. Oysa ki ben, doğru düzgün bir rpg oyun olur diye düşünmüştüm.

Fallout New Vegas'ı 6 saat oynadım ancak yürümekten, binalara girip loot yapmaktan ve yan görev koşturmaktan başka hiçbir şey yapmadım, ve haliyle oyun baydı beni. Ben mi oyunu yanlış oynadım bilmiyorum ama yakın zamanda tekrar başlayacağım.

Fallout New Vegas'ı 6 saat oynadım ancak yürümekten, binalara girip loot yapmaktan ve yan görev koşturmaktan başka hiçbir şey yapmadım, ve haliyle oyun baydı beni.
Oyunun olayı bu, Bethesda oyunlarının yan görevini hiçbir oyun sunamaz. (Ne bu? Öncelikle hiçbir zaman haritada soru işareti vb. olmaz. 5 saatlik giriş gelişme ve sonuç barındıran onlarca yan görev serisi yapıyorsun ama bunu tamamen oyuncunun keşfetmesine bırakıyorsun. 5 diyorum ve bir sürü böyle uzun yan görev serisi var, ana hikaye kadar uzunlar :p.) Sadece ana hikayeden gidersen 5 saatte bitirirsin oyunu.
Ayrıca oyundaki her karakter bir ideolojiye sahiptir, herkesin farklı bir dünya görüşü ve amacı vardır. Onlara katılıp daha yakından tanıyabilirsin.

Üstüne NV hepsi yepyeni harita barındıran 4 tane DLC sunuyor, ve Dead Money DLC'sinde bir felsefe kasmışlar yok böyle birşey sanki BioShock oynuyorsun. Yapımcısı böyle olunca oyunun oyuncu topluluğunada yansıyor. Yakın zamanda Obsidian kalitesini aratmayan yepyeni bir mod yaptılar. (Yeni oyunda denebilir ama aynı evrende ve aynı zamanda geçiyor, yine karakterimiz Courier.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek yapman gereken keşfetmek akıp gidiyor zaten oyun.

Çok büyük heveslerle Skyrim'e başlamıştım. Bir Türkçe yama da kurup güzel güzel ilerliyordum. Hikayeler, karakterler, açık dünya, RPG hissiyatı aşırı güzel gerçekten. Ayrıca, açık dünyada bolca keşfedilecek yer var. Bir göreve giderken en az 1-2 yere giriyor, haydutların eşyalarını falan çalıyorum. Ama şu maymuncukla kilit açmayı halen daha beceremedim maalesef :)

Benim oyunu bırakmamın sebebi combatı. Böyle güzel bir oyunun nasıl olur da combatı berbat olur anlayamıyorum. Sırf combat yüzünden oyundan soğudum ve tekrar girmek istemiyorum. Mod kurmayı da denedim ama başaramadım.

@Hellblazer Aku, eğer hikayenin %50'sini tamamlamışsam tekrar oynamaya başlayabilirim. İnternetten araştırdım ama net bir bilgi bulamadım, bu yüzden sana soruyorum. Adını hatırlamadığım birisi beni öldürmeye çalışıyordu, sonrasında bir gemi kiralayıp kimsenin gitmeye cesaret edemediği bir yere gittik. Beni öldürmeye çalışan kişi, anladığım kadarıyla çok uzun zaman önce ölmüş bir Ejderdoğan. Onun tapınağına bana yardım etmeye çalışan birisi ile girdim ama sürekli öldüm. Ve oyunu bıraktım. Şu anda oyunun yüzde kaçını bitirdim acaba?

Bu arada Skyrim ile Witcher 3'ün RPG'sini kıyaslamak doğru değil. Skyrim, RPG konusunda Witcher 3'ü haşat eder. Müthiş bir RPG'si var.

Geri
Yukarı