Skyrim neden en iyi RPG oyunu?

RPG derken ne RPG'si? İzometrik RPG'lere kadar inersek Baldur's Gate var. RPG'nin tarihine inersek en iyi RPG oyunları masaüstü RPG oyunları oluyor.
Casual ve hardcore RPG fanlarının arasındaki dengeyi kurmayı başaran en iyi RPG oyunu olduğu için en iyisi. Bundan bahsettim zaten, yoksa NV'ın RPG'si daha iyi ama o hardcore bir RPG.

Çok büyük heveslerle Skyrim'e başlamıştım. Bir Türkçe yama da kurup güzel güzel ilerliyordum. Hikayeler, karakterler, açık dünya, RPG hissiyatı aşırı güzel gerçekten. Ayrıca, açık dünyada bolca keşfedilecek yer var. Bir göreve giderken en az 1-2 yere giriyor, haydutların eşyalarını falan çalıyorum. Ama şu maymuncukla kilit açmayı halen daha beceremedim maalesef :)

Benim oyunu bırakmamın sebebi combatı. Böyle güzel bir oyunun nasıl olur da combatı berbat olur anlayamıyorum. Sırf combat yüzünden oyundan soğudum ve tekrar girmek istemiyorum. Mod kurmayı da denedim ama başaramadım.

@Hellblazer Aku, eğer hikayenin %50'sini tamamlamışsam tekrar oynamaya başlayabilirim. İnternetten araştırdım ama net bir bilgi bulamadım, bu yüzden sana soruyorum. Adını hatırlamadığım birisi beni öldürmeye çalışıyordu, sonrasında bir gemi kiralayıp kimsenin gitmeye cesaret edemediği bir yere gittik. Beni öldürmeye çalışan kişi, anladığım kadarıyla çok uzun zaman önce ölmüş bir Ejderdoğan. Onun tapınağına bana yardım etmeye çalışan birisi ile girdim ama sürekli öldüm. Ve oyunu bıraktım. Şu anda oyunun yüzde kaçını bitirdim acaba?

Bu arada Skyrim ile Witcher 3'ün RPG'sini kıyaslamak doğru değil. Skyrim, RPG konusunda Witcher 3'ü haşat eder. Müthiş bir RPG'si var.
Kitetki'nin bu videosu ile kolayca mod kurabilirsiniz, modlarla oynarsanız aldığınız zevkin 10 katını alırsınız.
Ayrıca haftalık mod videolarına da bakmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Combatı modlarla düzeltebilirsiniz, oyunda sınırsız bir build çeşitliliği olduğundan her build aynı zevki veremiyor maalesef. Ben hiçbir combat modunu kullanmıyorum, çünkü Assassin buildini oynadığımdan hiç combat'a girmiyorum.

Sorunuza gelirsek, o Dragonborn DLC'si ana hikayeden bağımsız. Oyuna defalarca baştan başladım sadece bir kez ana hikayeyi bitirdim. Skyrim'i ana hikayesi için oynamayın o sadece süs, ana hikaye gibi seri olan bir sürü yan görev var ana hikayeden daha uzun süren. Zaten yan görev sınırsız, oyun bir sürü yeni yan görev kodluyor siz bitirdikçe.

Kitetki'nin bu videosu ile kolayca mod kurabilirsiniz, modlarla oynarsanız aldığınız zevkin 10 katını alırsınız.
Ayrıca haftalık mod videolarına da bakmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Combatı modlarla düzeltebilirsiniz, oyunda sınırsız bir build çeşitliliği olduğundan her build aynı zevki veremiyor maalesef. Ben hiçbir combat modunu kullanmıyorum, çünkü Assassin buildini oynadığımdan hiç combat'a girmiyorum.

Sorunuza gelirsek, o Dragonborn DLC'si ana hikayeden bağımsız. Oyuna defalarca baştan başladım sadece bir kez ana hikayeyi bitirdim. Skyrim'i ana hikayesi için oynamayın o sadece süs, ana hikaye gibi seri olan bir sürü yan görev var ana hikayeden daha uzun süren. Zaten yan görev sınırsız, oyun bir sürü yeni yan görev kodluyor siz bitirdikçe.
Yani benim kaldığım görev DLC görevi mi?

O görevten birkaç görev önce Jurgen Yelçağıran Boynuzu'nu ele geçir görevini yapmıştım. O da mı DLC? Hangisi DLC görevi, hangisi değil anlayamadım.

Teşekkürler video için, bir bakacağım.

Yani benim kaldığım görev DLC görevi mi?

O görevten birkaç görev önce Jurgen Yelçağıran Boynuzu'nu ele geçir görevini yapmıştım. O da mı DLC? Hangisi DLC görevi, hangisi değil anlayamadım.

Teşekkürler video için, bir bakacağım.
Jurgen yelçağıranın boynuzu ana hikaye görevi. O görevi yaptıktan sonra bir yere fast travel attığınız an Miraak'ın adamları yolunuzu kesip Ejderdoğan olduğunuz için saldırıyorlar, Miraak'ı araştır diye eklenen bu görev ise DLC görevi. Görevi bırakıp Solstheim'dan Skyrime geri dönün. 25 level civarında gitmenizi öneririm.

Skyrim'i sırf kombat yüzünden bırakıp Witcher fanboyu olanları anlayamıyorum, yahu Witcher 3 denilen oyunun kombatı dodge + 1 kere kılıç darbesi + dodge + kılıç darbesinden ibaret, neyini seviyorsunuz? Hadi sevdin, neyini yüceltiyorsun? Konuda Witcher'ı unutmayalım demişler, konu sahibinin dediği gibi Witcher 3 de bir RPG oyunu ama uzak RPG. Oyunda Geralt olabiliyoruz, başka kimse olamıyoruz.

Jurgen yelçağıranın boynuzu ana hikaye görevi. O görevi yaptıktan sonra bir yere fast travel attığınız an Miraak'ın adamları yolunuzu kesip Ejderdoğan olduğunuz için saldırıyorlar, Miraak'ı araştır diye eklenen bu görev ise DLC görevi. Görevi bırakıp Solstheim'dan Skyrime geri dönün. 25 level civarında gitmenizi öneririm.
Heh, şimdi hatırladım. İsmi Miraak'tı o adamın. Benim Solstheim'e gitmeden bir önceki save dosyam ile arasında 4-5 görev falan var. Tekrar yapmak istemiyorum. Fast Travel yapmaya çalışmıştım ama hatırladığım kadarıyla Solstheim'in haritasından başka bir yer gözükmüyordu. Skyrim'i falan görememiştim. Nasıl Skyrim'e ışınlanabilirim? Fast Travel yapmayı biliyorum ama Solstheim gözüküyordu sadece. Oyuna tekrardan girip denerim sonrasında.

Ben 10 level civarındaydım, demek ki yanlış görevi yapıyormuşum :) Çünkü hep ölüyordum ya, sinirlenmiştim artık. Tamamlamadığım bazı ana görevler vardı, onları yapayım.

Ben hep +100 Level'de giderim Miraak daha bir ana boss gibi hissettiriyor kendini. Hem Level scaling limiti fazlaydı sanırım daha güçlü oluyor.
10 kere tekrardan başlamışımdır sadece 1 kere ana hikayeyi bitirdim, bu yüzden Dragonborn DLC'sine hiç başladım. Dawnguard'ı hep bitiririm ama. Başlarsam da Miraak'la savaşmayacağım, anlaşma yapıcam.

Yeni konular

Geri
Yukarı