Skyrim neden en iyi RPG oyunu?

Bu full dialog odaklı RPG oyunlarını oynayan var mı? Ben hiç birini oynamadığımı fark ettim. Baldur's Gate, Divinity, Fall Out New Vegas gibi gibi. Aynı şekilde Disco Elsyum'da nasıl bir oyun bilmiyorum.
Sadece NV oynadım, o senin oynamana kalmış. Tek bir kurşun sıkmadan da bitirebilirsin, hiçkimseyle diyaloğa girmeden de. Şöyle söyleyeyim, düşmanınla bile dost olabiliyorsun.

Aynı puanda olan oyunlar alfabeye göre sıralandığından disco elysium 3. sırada.
1. Mass Effect 2.
2. Skyrim.
3. disco elysium.
Hepsi 96 puana sahip. D önde ama niye böyle sıraladı metacritic anlamadım.

Ben de anlamadım. Herhalde hepsinin kullanıcı puanı aynı değildir keşke ona göre sıralasalardı.
Disco Elysium'un kullanıcı puanı daha fazla. Neyse daha henüz oynamadım. Almayı düşünüyorum ama.

Yazı başarılı olmuş fakat yorumlarda tartışma çıkmış bir açıklama yapmak istiyorum.
(Başlamadan söyleyeyim, bunlar bana ait düşünceler)
RPG bana göre konuşmanın temel mekanik olduğu oyunlar. Aksiyon-RPG ise Role Playing muhabbetini buildler,oynanış stilleri üzerinden yapan oyunlardır. Genelde hem gizlilik hem uzak savaş hem yakın savaş vs desteklemek istediklerinden mekanikleri biraz odunsu olur, vuruş hissi zayıf olur. Deus Ex serisi bana göre A-RPG'nin en temel örneğidir.
Witcher ise ikisi de değildir. RPG ögeleri içeren bir aksiyon oyunudur. Oyunda çok çeşitli build yapamazsınız her zaman kılıç odaklıdır. Oyunda konuşmak ise temel mekanik değil evet hikayeye yön verebiliyorsunuz ama aynı olayı Detroit oyununda da yapabiliyorsunuz.Detroit RPG mi? Değil. Witcher'da bu yüzden RPG ögeleri içeren bir aksiyon oyunudur. Ha kötü müdür? Hayır bence 2015'in en iyi oyunu

Bir gün seni de oynayacağım Skyrim. Ama 110TL iken değil mümkünse 30TL iken falan.

Linkle girilen orijinal Skyrim 31 TL.
Mod kurmayı da denedim ama başaramadım.
Can sungurun mod rehberi var, ordan bakabilirsiniz.
Bu oyuna bir giremedim yav modlamakla uğraşmak istemiyorum hadi onu geçtim oyunun menüsü, karakterleri falan çok karışık geldi.

Allah aşkına profil fotoğrafın Pintipanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı