Skyrim S.E. Mod önerisi

359149

Hectopat
Makaleler
4
Selam dostlar. Skyrim S.E. aldım ve mod olmadan tadının çıkmayacağını duydum. Olmazsa olmaz modları söyler misiniz? 25-30 mod sınırmış duyduğuma göre. Nasıl kuracağımı da anlatırsanız sevinirim. Dediğim gibi olmazsa olmaz, oyunun tadını had safaya çıkaracak tüm modlar olur. Ek olarak, yama paketi de önerirseniz sevinirim.

25-30 mod sınır diye bir durum yok, bir süre sonra oyunun stabilitesi bozulabiliyor ama 25-30 mod kurduktan sonra değil. Kurmadıysanız önerilerim bunlar olur;

25-30 mod sınır diye bir durum yok, bir süre sonra oyunun stabilitesi bozulabiliyor ama 25-30 mod kurduktan sonra değil. Kurmadıysanız önerilerim bunlar olur;
Bu modlar ne işe yarıyor? Bunlar haricinde önerebileceğiniz var mı? Yama önerisi yapabilir misiniz?

Bu modlar ne işe yarıyor? Bunlar haricinde önerebileceğiniz var mı? Yama önerisi yapabilir misiniz?
Unofficial Patch: Oyundaki bugları gideriyor.
SkyUI: Oyunun menüsünü bilgisayar için daha uygun hale getiriyor.
A Quality World Map: Oyunun haritasını çok daha iyi hale getiriyor.
Ordinator: Oyundaki perk sistemini değiştiriyor.
Alternate Start: Oyuna birçok başlangıç şekli ekliyor.

Modları kurmadan requirements kısmına bakın, istediği farklı modlar varsa önce onları kurun. Farklı modlar arıyorsanız TES ile ilgili türkçe forumlar var, oradaki mod önerilerine bakabilirsiniz. Oyunu yedekleyin mutlaka, bol bol crash yersiniz modlama işine yeni girdiyseniz.

Unofficial Patch: Oyundaki bugları gideriyor.
SkyUI: Oyunun menüsünü bilgisayar için daha uygun hale getiriyor.
A Quality World Map: Oyunun haritasını çok daha iyi hale getiriyor.
Ordinator: Oyundaki perk sistemini değiştiriyor.
Alternate Start: Oyuna birçok başlangıç şekli ekliyor.

Modları kurmadan requirements kısmına bakın, istediği farklı modlar varsa önce onları kurun. Farklı modlar arıyorsanız TES ile ilgili türkçe forumlar var, oradaki mod önerilerine bakabilirsiniz. Oyunu yedekleyin mutlaka, bol bol crash yersiniz modlama işine yeni girdiyseniz.
Daha önce mod ile uğraşmadım. Yedek derken save mi almam lazım sık sık?

Daha önce mod ile uğraşmadım. Yedek derken save mi almam lazım sık sık?
Hayır, oyunun kendisinin yedeğini alın. Modlar arasında uyuşmazlık gibi bir durum olduğunda oyun crash verip kapanıyor çünkü. Can Sungur'un rehberini mod önerilerinden ziyade modlamayı biraz daha iyi kavramanız için önerebilirim.

Hayır, oyunun kendisinin yedeğini alın. Modlar arasında uyuşmazlık gibi bir durum olduğunda oyun crash verip kapanıyor çünkü. Can Sungur'un rehberini mod önerilerinden ziyade modlamayı biraz daha iyi kavramanız için önerebilirim.
Anladım teşekkür ederim. Başlangıç için önerebileceğiniz bir rehber ve başka bir mod var mıdır?

Anladım teşekkür ederim. Başlangıç için önerebileceğiniz bir rehber ve başka bir mod var mıdır?
Şu rehbere bakabilirsiniz, beğendiğiniz modları kurarsınız. Türkçe kaynak olarak da bunu buldum, yardımcı olur sanırım.
Mod kurmak için yazılım olarak da kullanabiliyorsanız Mod Organizer 2, kullanamıyorsanız Vortex tavsiye ederim.

Geri
Yukarı