Skyrim SE Edition'da mod kurunca açılmıyor

Ivylean

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Zotac Geforce RTX 3090 Oc Edition
İşlemci: Amd Ryzen 7 7700X
Anakart: Gigabyte B650m DS3H
Ram: Corsair Vangeance 32 GB 6000 Mhz
SSD: Kingston FURY Renegade 1 TB
Arkadaşlar merhaba, Skyrim SE Edition'da bazı modları kurduktan sonra oyun açılmıyor ve herhangi bir hata vermiyor. Skyrim mesela kurduğum zaman oyun açılmıyor, çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bütün modları sildim tekrar deniyorum. Mesela skyuı modunu kurduğumda açılmıyor oyun, unoffical Skyrim legendary Edition kurduğumda da açılmıyor vs vs. skse kurulu bu arada.

@Ivylean Bethesda oyunu güncellemek gibi bir saçmalığa girişti hocam. Oyun güncellenince çalışan modlar çalışmayabiliyor, bu nedenle mod yapımcılarının da modlarını güncellemesi gerekiyor. SkyrimSE'yi hangi versiyonunda oynuyorsunuz?

@Ivylean Bethesda oyunu güncellemek gibi bir saçmalığa girişti hocam. Oyun güncellenince çalışan modlar çalışmayabiliyor, bu nedenle mod yapımcılarının da modlarını güncellemesi gerekiyor. Skyrimse'yi hangi versiyonunda oynuyorsunuz?

1.6.640 yazıyor Exe'nin ayrıntılarına girdiğimde.

O sürüm Anniversary Edition olarak geçiyor hocam siz genişleme paketini satın almamış olsanız dahi SE değil AE sizinkisi.
Bütün modları kaldırın hocam ardından oyun dosyalarını doğrulayın.
SKSE64 için Skyrim Script Extender (SKSE) bu adresten Anniversary Edition olanını indirin, kendisi bir arşiv dosyası.
İçine girin, Data klasörünün içindekileri tutup Skyrim'in Data klasörünün içine atın.
skse64_1_6_640.dll ve skse64_loader.exe dosyalarını da SkyrimSELauncher'ın bulunduğu klasöre yani ana klasöre atın. Artık oyuna Launcher üzerinden değil skse64_loader.exe üzerinden gireceksiniz yoksa SKSE64 çalışmaz.

SkyUI ve USSEP modları zaten AE'yi direkt olarak destekliyor. Spesifik bir indirme yapmanız gerekmiyor.

Oyunu Steam'den oynuyorsunuz değil mi? Mod Manager olarak ne kullanıyorsunuz hocam? Vortex mi Mod Organizer 2 mi?

O sürüm anniversary Edition olarak geçiyor hocam siz genişleme paketini satın almamış olsanız dahi SE değil AE sizinkisi.
Bütün modları kaldırın hocam ardından oyun dosyalarını doğrulayın.
Skse64 için Skyrim Script Extender (SKSE) bu adresten anniversary Edition olanını indirin, kendisi bir arşiv dosyası.
İçine girin, data klasörünün içindekileri tutup Skyrim'in data klasörünün içine atın.
skse64_1_6_640.dll ve skse64_loader.exe dosyalarını da skyrimselauncher'ın bulunduğu klasöre yani ana klasöre atın. Artık oyuna Launcher üzerinden değil skse64_loader.exe üzerinden gireceksiniz yoksa skse64 çalışmaz.

Skyuı ve ussep modları zaten AE'yi direkt olarak destekliyor. Spesifik bir indirme yapmanız gerekmiyor.

Oyunu Steam'den oynuyorsunuz değil mi? Mod Manager olarak ne kullanıyorsunuz hocam? Vortex mi mod organizer 2 mi?

Dediklerini zaten denedim, sıkıntı da orada başlıyor. Vortex kullanıyorum ve Steam üzerinden oynuyorum. Skse anniversary Edition indirdim, dediğim gibi mesela Türkçe yama kuruyorum sorun yok, grafik yamaları kuruyorum sorun yok ama, skyuı ve ussep gibi modları kurduğum zaman normal luancherdan da skseden de giremiyorum. Oyun hata vermiyor ama açılmıyorda.

Yeni konular

Geri
Yukarı