Skyrim SE açılmıyor

sevgilimaldattı

Hectopat
Daha fazla  
Skyrim'i skse üzerinden açmaya çalıştığımda oyunu açıyor. Fakat önüme daha Skyrim logosu geldikten sonra oyundan atıyor. Modlarımın hepsi aşağıdaki görseldeki gibi. Önceden hiçbir sorun yokken aynı hatayı verdi modorganizer üstüne yoğunlaştım denedim olmayınca ben de oyunu silip tekrar yükledim. Yüklediğim gibi oyunu açmayı denemedim deneseydim büyük ihtimal açılırdı sanırım. Yaklaşık 2 saattir modları geri indirdim sorun çıkaracak bir mod olduğunu düşünmüyorum. Enb'm var fakat enb indirmeden önce açmayı denediğimde açılmıyordu enb ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Sürümüm downgrade sürüm 1.5.97 miydi neydi.

1702817661295.png

1702817678908.png

Modlardan dolayı olmadığını kesin test etmeden bilemezsin. Halihazırda az modun varken hepsini devre dışı bırakıp çalıştır, çalışırsa modlardan biri sorunludur.

Tüm modları devre dışı bırakınca sorunsuz çalışıyor.

O zaman modları 3'er 5'er aktif ederek dene ve sorunlu olanı bul. USSEP, PO3's tweaks gibi yazılımsal destek ve fix modlarını önce aktifleştir, bunlar gibi modları düzgün çalışır bir konuma getirdiğinde hiçbir zaman çıkarma. Sorunlu modu bulunca eğer silmemek ve kullanmak istiyorsan modun sayfasını iyi incele, gereksinimlerini ve uyumluluklarını gözden geçir, farklı sürümlerini dene, hakkındaki yorumlara göz at. Ve bu işe devam etmeye niyetliysen modları yavaş yavaş ekle bu şekilde sorunları erkenden bulup düzeltebilirsin. Skyrim modlamak çöplükten laboratuvar inşa etmek gibi.

O zaman modları 3'er 5'er aktif ederek dene ve sorunlu olanı bul. Ussep, PO3's tweaks gibi yazılımsal destek ve fix modlarını önce aktifleştir, bunlar gibi modları düzgün çalışır bir konuma getirdiğinde hiçbir zaman çıkarma. Sorunlu modu bulunca eğer silmemek ve kullanmak istiyorsan modun sayfasını iyi incele, gereksinimlerini ve uyumluluklarını gözden geçir, farklı sürümlerini dene, hakkındaki yorumlara göz at. Ve bu işe devam etmeye niyetliysen modları yavaş yavaş ekle bu şekilde sorunları erkenden bulup düzeltebilirsin. Skyrim modlamak çöplükten laboratuvar inşa etmek gibi.

Kendi aralarında çoğu mod çalışmıyor fakat bu modlar normalde çalışan modlar. Açıkçası şimdi aklıma geldi benim bilgisayarım Windows 10'ken hiçbir sorun yaşamadım. Gece uyurken bilgisayar açık kalmış kardeşim de kapatmak için güncelle ve kapata tıklamış oysaki ben W11'e geçmek istemiyordum ama kardeşim güncellediği için geri de uğraşmadım. Skyrim de ondan sonra açılmamaya başladı. Şu an yarısını test ettim modların 5-6 tanesi çalışıyor fakat Türkçe yama ya da upsepp çalışmıyor gibisinden. Şunu da belirteyim oyunu Steam'den satın aldım herhangi bir crack durumu yok.

Kendi aralarında çoğu mod çalışmıyor fakat bu modlar normalde çalışan modlar. Açıkçası şimdi aklıma geldi benim bilgisayarım Windows 10'ken hiçbir sorun yaşamadım. Gece uyurken bilgisayar açık kalmış kardeşim de kapatmak için güncelle ve kapata tıklamış oysaki ben W11'e geçmek istemiyordum ama kardeşim güncellediği için geri de uğraşmadım. Skyrim de ondan sonra açılmamaya başladı. Şu an yarısını test ettim modların 5-6 tanesi çalışıyor fakat Türkçe yama ya da upsepp çalışmıyor gibisinden. Şunu da belirteyim oyunu Steam'den satın aldım herhangi bir crack durumu yok.
Downgrade olduğu için olabilir ama bence modları düzeltince düzelecek bir sorundur. Ve her mod her sistemde aynı sonucu da vermeyebiliyor, elinden geleni yaparsın olmuyorsa sileceksin. Ve ussep i nereden indirdin? Resmi olarak 1.5.97 desteği yok onun artık.

Downgrade olduğu için olabilir ama bence modları düzeltince düzelecek bir sorundur. Ve her mod her sistemde aynı sonucu da vermeyebiliyor, elinden geleni yaparsın olmuyorsa sileceksin. Ve ussep i nereden indirdin? Resmi olarak 1.5.97 desteği yok onun artık.

Şu an Windows 10'a downgrade ettim bilgisayarı çünkü sorunun W11'den kaynaklandığını düşünüyorum. W11 halihazırda bitmemiş ve buglu bir sürüm zaten. W11'e yükselttikten sonra yaşadıklarımı yaşayan insanları gördüm eğer işe yararsa buraya yazarım.

İşe yaramadı hala aynı sorun devam ediyor. Skyrim'i silip yeniden güncel sürüme geçebilirim fakat hatırladığım kadarıyla bazı kulandığım modlar 1.5.97'yi destekliyor sanırım ve daha optimal bir sürüm diye hatırlıyorum. O yüzden güncel sürüme geçmek istemiyorum ama başka çarem var mı? Ussepi nexudmodstan indirdim önceden kullandığımda sorun yoktu.

Bir şey daha sormak istiyorum ben eğer güncel sürüme geçtikten sonra yani Skse'den anniversary Edition kısmını indirmem gerekiyor. İndirdikten sonra modlarımı Nexus Mods'tan Anniversary Edition kısmından mı indirmem gerekiyor yoksa Skyrim SE'den devam mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı