Skyrim SE modu nasıl kurulur?

BreaKSooN05

Kilopat
Oyuna Xbox Game Pass üzerinden sahibim.

İstediğim eklentilerin başı Türkçe yama. Ek olarak 3-5 tane oyunu adam edecek mod arayışındayım. Suyunu çıkarmadan oyunun hem görüntüsel hem de oynanış olarak biraz geliştirmek istiyorum. Bu konu da yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Mod kurmayı hiç bilmiyor. Bu konuda biraz zorlanıyorum. Mod sitelerini buldum ama kurmak çok zor geldi.

Sistemim:
  • GTX 1050 2 GB
  • 16 GB RAM
  • i5 7400

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Mod Organizer 2'yi indir. Nexus'da bir hesap aç ve Mod Organizer ile Nexus hesabını birbirine bağla. Ardından istediğin modun indirme kısmına gidip "Mod Manager Download"a tıklayarak indir ve Mod Organizer 2'de çift tıklayarak kur. Ardından sol tarafta yüklediğin modun yanındaki kutucuğa bir kere tıklayarak aktifleştir.
Bazı modlar bundan daha karmaşık kuruluma sahip olabiliyor, gerekli bilgileri modun sayfasındaki "Description" kısmında bulabilirsin.

Arkadaşlar 3 kişi yazdınız. 3 ünüzde farklı yöntem söylediniz. Bu iş nasıl olacak...

Ek olarak türkçe yama kurmak istiyorum bunun içinde bir link verir misiniz? Ve mod kurduğumda türkçe yama yüzünden hatalar alır mıyım?

Arkadaşlar 3 kişi yazdınız. 3 ünüzde farklı yöntem söylediniz. Bu iş nasıl olacak...

Ek olarak türkçe yama kurmak istiyorum bunun içinde bir link verir misiniz? Ve mod kurduğumda türkçe yama yüzünden hatalar alır mıyım?
Diğer iki kişi Vortex adlı program ile mod kurmayı önerirken ben Mod Organizer 2'yi önerdim. İstediğini seç, öyle çok büyük fark oluşturmaz.
Yama için ise Skyrim'ı AE versiyonunda kullanıyorsanız: Skyrim Special ve Anniversary Edition Turkce Yama
SE versiyonunda kullanıyorsanız: Skyrim Special Edition Turkce Yama
İlk başlarda Skyrim'ı modlamak biraz can sıkıcı ve uğraştırıcı olabiliyor. Benim neyin ne olduğunu öğrenip modları kurup oyuna girebilmem yaklaşık üç gün sürmüştü. Ama siz az ve öz mod kullanacaksanız sorun yaşamazsınız.
Bu arada bir modu kurarken "Requirements" kısmında yazan modlar varsa onları da kurun. Yoksa modlar düzgün çalışmayabiliyor.

Vazgeçtim galiba oynamayacağım. Sizi de boşuna yormuş oldum kusura bakmayın. Ama bu durum işkence resmen. 1 saat mod için uğraşacağım eyvallah değer uğraşılır. Ama sonra aptal saptal hatalarla save patlayacak falan değmez. Skyrim evrenine girmek bir türlü kısmet olmadı Bethesta senin ben...

Geri
Yukarı