Sürprizbozan Skyrim'de nasıl affediliriz?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BRAUGH

Hectopat
Daha fazla  
Skyrim'de ilk ejderhayı öldürdüğümüz bölümden yukarı çıkarken bana verilen güç nidasını kullana kullana krala gidiyordum, o sırada halktan birine geldi ve bütün askerler bana saldırmaya başladı. Keşke ölseydim de en sonki saveden başlatsaydı. Oysa ben gidip kralın sarayına girdim kapıdan geçince orada bir save aldı. Düşündüm ki kralla konuşursam kurtulurum bunlardan ama öyle değilmiş. Kral da saldırmaya başladı. Sonra ben de dedim eski save alayım ama bir aptallık yapıp Save'i yüklemek yerine üstüne kaydettim. Bu yüzden artık sadece kralın sarayına girdiğimde aldığı save var. Ondan önceki save oyunun başında aldığım save. O kadar yere tek bir günde geldiğim için hiç save almadım. Haliyle yani tek kurtuluş yolum beni affetmelerini sağlamak. Ölünce tekrar o kralın kapısından başlatıyor. Yani askerler gene bana kızgın. Saçma sapan sorunu tam anlatabildiysem ben oyuna nasıl normal devam edebileceğim?

Hocam ceza miktarına göre değişir yapabiliyorsanız askerle konuşup para vereceksiniz, eğer çok yüksekse hapse girip cezanızı çekeceksiniz başka yolu yok.

Skyrimde adaletin tartısı biraz değişik ölçer orasını sen deneyimle spolier vermeyim , seni öldürsünler tekrar doğ ,gittiğinde suçlu olarak görüleceksin haraç vermeye çalış yemezse hapishaneye düş belli bir vakitten sonra çıkarsın 😂

Komut konsolunu tilde tuşuyla açıp paycrimegold 0 0 267EA yazın. Konsol menüsündeyken imleci kullanarak muhafızlardan birini seçip paycrimegold 0 0 da yazabilirsiniz.

Ayrıca oyunun teslim olma mekaniğini kullanmayı deneyebilirsiniz. Muhafızlar konuşmanıza izin vermeden direkt saldırıyorsa unsheath (silah çekin) ve sheath (silahı kınına geri koyun) yapmayı deneyin. Muhafızla diyalog menüsü açılırsa cezanızı bu şekilde ödeyebilirsiniz belki.

Cezayı komutla ya da diyalogla ödeyecek yeterli paranız olmayabilir. ESC ile duraklatma menüsünü açın, üst kısımda ortadaki "General Stats" (Genel İstatistikler?)'ı seçin, "Crime" (Suç) kısmına gelin ve cezanızın ne kadar olduğuna bakın. Cezayı ödeyebilecek paranız yoksa player.additem f X (X yerine ceza miktarını yazın) komutuyla para ekleyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı