SLI için ekran kartları aynı olmak zorunda mı?

Senin tercihin kardeşim ama yani ikinci ekran kartının taktığında performans olarak 2 katına çıkmayacak bilgisayarın 2. ekran kartının en iyi ihtimal %50 kadar artacak. Bence onun yerin daha iyi bir ekran kartı almanı tavsiye ederim . Ama benim kart zaten en iyi diyorsan o ayrı :D

Senin tercihin kardeşim ama yani ikinci ekran kartının taktığında performans olarak 2 katına çıkmayacak bilgisayarın 2. ekran kartının en iyi ihtimal %50 kadar artacak. Bence onun yerin daha iyi bir ekran kartı almanı tavsiye ederim . Ama benim kart zaten en iyi diyorsan o ayrı :D
İlk 760 alacağım . Bir yıl sonra 780 alacağım .1.Slot'a 780 2. 760 takacağım çalışmaz mı ? Asus markası olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla ikisininde aynı olması gerekiyor ya ikisi GTX760 olcak yada GTX780 ama ben 780 almanı öneririm diğer ekran kartını alana kadar işini görür belki almaya bile gerek görmezsin yani .

Benim bildiğim kadarıyla ikisininde aynı olması gerekiyor ya ikisi GTX760 olcak yada GTX780 ama ben 780 almanı öneririm diğer ekran kartını alana kadar işini görür belki almaya bile gerek görmezsin yani .
Babam 760 'tan yukarısını izin vermiyor. 760 şimdiki oyunlar için yeterli diyor ve Tuzak diyor.

Çift kart için, aynı kart yerine aynı GPU'ya sahip kartlar desek daha iyi olur.
@Arda Can baban hem haklı hem haksız. 760 her oyunu açar, ama ultrada oynatmaz. Onun yerine 770 almak için uğraşın derim.

2 kartı aynanda kullanırsın ama aynı GPU yani aynı kart olucak. Mesela GTX 760 alırsan daha sonra bir tane daha GTX 760 alıp SLI yaparsın. Her oyun SLI desteklemez. Bu yüzden tek kart alman daha iyi olur. GTX 770 alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı