Çift kanal kullanmak için RAM'ler aynı olmak zorunda mı?

oguzhantukuc

Kilopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler aynı görünüyor. Çift kanal biraz da şans işi. Bazen farklı marka RAM'ler bile birbiriyle çok iyi çalıştırabiliyorsun. Bazen de seri numarasına kadar aynı RAM'ler çalışmayabiliyor.

Lakin bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Çalışmazsa iade edersin. %99 çalışacaktır.

Merhaba. G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog Bu linkteki ürünü aldım ve maalesef ürün gelene kadar bütçem arttı ve aynısından bir tane daha almak istiyorum. Aynı siteden almak istemiyorum. Size sormak istediğim, aldığım RAM ile G.Skill 8GB Aegis 3000mhz CL16 DDR4 Ram (F4-3000C16S-8GISB) bu linkteki RAM çift kanal olarak çalışır mı eğer satın alsam? Tamamen aynı marka model ürünler midir?
İlk siteden almakla hata yapmışsın :) Neyse #2 de de yazıldığı gibi RAMler aynı görünüyor CL değerleri farklı bir tek.

Aynı linkten alman senin için daha iyi olmaz mı ? 100 TL civarı daha az ödemiş olursun ve uyum sorunun olmaz.

Arkadaşlar CL değeri ikisinin de 16. Nerede 18 gördünüz? Seri numarasında bile 16 yazıyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam sitede öyle yazıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı