SLİ Notebooklar'da Ekran Kartı yükseltme

vayvan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Ben Lenovo y500 sli kullanıyorum. 2+2=4 GB Ekran Kartım var. Ben 1. Ekran Kartımı 4 GB yapsam yani 4+2=6 GB olsa bir sorun olur mu? 2 Ekran Kartı markası aynı olsa bir uyuşmazlık olur mu? Şu anda ki Ekran Kartım Nvidia GT650M. Teşekkürler

Öncelikle ekran kartlarındaki gb boyutunun önemli olmadığını bilmeniz gerekiyor. Ekran kartlarına bakarken önemli olan Recep abi'nin dediği gibi soldan ikinci rakamıdır. Sizin kartınızın soldan ikinci rakamı, 9 üzerinden 5. Yani orta seviyeli bir kart. Birde bu ekran kartını sli yapmışlar. Bence bu işlem gereksizdir.

Öncelikle ekran kartlarındaki gb boyutunun önemli olmadığını bilmeniz gerekiyor. Ekran kartlarına bakarken önemli olan Recep abi'nin dediği gibi soldan ikinci rakamıdır. Sizin kartınızın soldan ikinci rakamı, 9 üzerinden 5. Yani orta seviyeli bir kart. Birde bu ekran kartını sli yapmışlar. Bence bu işlem gereksizdir.

Soldan 2. rakam derken? Modeli için mi diyorsunuz?

9 olmaması gerek değil. Soldan ikinci rakam, 0 ila 9 üzerinden derecelendirilir. Yani sizinkide 5. 5 Orta seviyeli oluyor. 5 ve üstü iyi diyebilir, 5'in altı kötü diyebiliriz. Yani giriş seviyesi. :)

Peki ben yeni bir 4 GB lık iyi bir Ekran Kartı alsam 4+2 uyumlu olur mu? Aynı markanın

Sana öncelikle şunu söyleyelim. Ekran kartını değiştiremezsin. Ayrıca, belleklerin önemi yoktur. Notebook ekran kartlarında soldan 2. sayıya aldanmayın. GT 650 diye 5. seviye bir ekran kartı performans'ı veremez. Örneğin : Notebooklardaki GTX 880M'in masaüstündeki karşılığı GTX 760'dır.

Sana öncelikle şunu söyleyelim. Ekran kartını değiştiremezsin. Ayrıca, belleklerin önemi yoktur. Notebook ekran kartlarında soldan 2. sayıya aldanmayın. GT 650 diye 5. seviye bir ekran kartı performans'ı veremez. Örneğin : Notebooklardaki GTX 880M'in masaüstündeki karşılığı GTX 760'dır.

Tamam GB boyutu önemli değil model değiştirsem olmaz mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı