SMS dolandırıcılığı

Bykozmos

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar sizlere bugün yaşadığım bir olay hakkında bahsedeceğim.

Screenshot_2023-11-17-12-52-04-502_com.android.mms-edit.jpg

Normalde bu tarz şeylere hiç aldanmam ama birden boşluğuma geldi çok dikkat etmedim verilen bağlantıya girdikten sonra beni PTT'nin benzer bir sitesine attı.

Screenshot_2023-11-17-12-54-06-497_com.android.chrome.jpg

Bu ekrandan önce isim soy isim eyalet şehir adresime kadar bilgileri girdikten sonra önğme bu ekran çıktı bu ekranıda dokdurduktan sonra 3D Security'e atadı beni Security'nin başlığına bakarak TikTok bilmem ne bölümüne 120 yabancı para birimi TL cinsinden ise 2400 TL para olduğunu gördüm ve olayın tonga olduğunu fark ettim reddettim herhangi bir çekim işlemi vs gerçekleşmedim ama kişisel bilgilerimi ve kart bilgilerimi girdim herhangi bir problem olabiliceğinden korktuğum için buraya yazmak istedim ne yapmam gerekiyor.

Öncelikle merhaba arkadaşlar sizlere bugün yaşadığım bir olay hakkında bahsedeceğim.

Eki Görüntüle 2018781

Normalde bu tarz şeylere hiç aldanmam ama birden boşluğuma geldi çok dikkat etmedim verilen bağlantıya girdikten sonra beni PTT'nin benzer bir sitesine attı.

Eki Görüntüle 2018785

Bu ekrandan önce isim soy isim eyalet şehir adresime kadar bilgileri girdikten sonra önğme bu ekran çıktı bu ekranıda dokdurduktan sonra 3D Security'e atadı beni Security'nin başlığına bakarak TikTok bilmem ne bölümüne 120 yabancı para birimi TL cinsinden ise 2400 TL para olduğunu gördüm ve olayın tonga olduğunu fark ettim reddettim herhangi bir çekim işlemi vs gerçekleşmedim ama kişisel bilgilerimi ve kart bilgilerimi girdim herhangi bir problem olabiliceğinden korktuğum için buraya yazmak istedim ne yapmam gerekiyor.
Kişisel bilgileri bence çok takmayın herkesin datası sağda solda hatta 16 yaşındaki çocuklarda bile dolaşıyor adınızı soyadınızı bilse yeter kart bilgisini bankayı arayarak halledebilirsiniz

Telefon numarasından anlamanız gerekirdi, kart sistemlerine düşmüş olabilir. 3D Secure gerektirmeyen sitelerden rahatlıkla alışveriş yapabilirler. Banka uygulamasından Online ödemeyi kapatıp banka müşteri hizmetlerini arayın.

Telefon numarasından anlamanız gerekirdi, kart sistemlerine düşmüş olabilir. 3D Secure gerektirmeyen sitelerden rahatlıkla alışveriş yapabilirler. Banka uygulamasından Online ödemeyi kapatıp banka müşteri hizmetlerini arayın.

Evet anlardım zaten çok yorgun olduğumdan dikkat etmemişim.

Aradım kartı iptal ettiler 1 hafta içerisinde yenisini yolluyorlarmış bundan sonra çok dikkat edeceğim 😀

Evet 3D securty olmayan sitelerden işlem yapabilirler korkusu sardı beni de işlem yapamadan kapattım kartı bu açıdan şanslıyım.

Online alışverişte sanal kart kullanırsanız daha iyi olur, çünkü limitini istediğiniz gibi belirlediğiniz için sanal kart bilgileri çalınsa bile alışveriş yapamıyorlar limit yetersizliğinden. Hem istediğiniz kadar sanal kart oluşturup silebiliyorsunuz.
Daha önce başıma gelmişti, sanal kart bilgilerimi çalmışlardı, limit yetersiz sms'leri almaya başlayınca bankadan o sanal kartı kapattım yenisini açtım bitti gitti. Fiziksel karttaki kadar uğraşmazsınız yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı