Snapchat'ten dolandırıldım

Maalesef berbat bir durum 51 gün oldu ben bu durumu yaşayalı kesinlikle engelle ve hiçbir şekilde iletişimde kalma ulaşılamaz ol kullanıcı adı falan değiştir sakin kalmaya çalış biliyorum berbat hissettiriyor ve çok korkutuyor ama yapacak bir şey yok yaşadık bundan ders çıkarmalıyız güvendiğin kişilere durumu anlat psikolojik destek olur tekrar sana ulaşmaya çalışırsa yine engelle yine umursama ve sakın para ödeme bir gelişme olursa buraya yaz destek olmaya çalışırız. Yalnız değilsin.

Kesinlikle engelle ve tüm iletişimini kes ulaşılamaz ol sakın daha fazla ödeme hiçbir şekilde, çünkü seni korkutarak para alabileceğini gördü bu yüzden tekrar gelebilir dikkat et ve 1 kuruş bile ödeme daha fazla sakın iletişimde kalma korku taktikleri kullanıyorlar. Engelle, ulaşılamaz ol, umursama yapabileceklerin bunlar bir gelişme olursa bize bildir yakın çevrende güvendiğin kişilerle konuşmanı öneririm.
sağolasın hocam dediklerini yapıcam çok büyük ders oldu valla

Aga niye millete özel fotolarınızı atıyonuz la.

Manipüle edildim normalde onlarca yabancıyla konuşan biriydim hiçbir zaman da böyle bir şey yaşamadım zaten kimseye al bu benim kılıcım diye atmazdım benim tek amacım yabancı arkadaş edinip İngilizce konuşmaktı ki dediğim gibi şimdiye kadar onlarca kişiyle böyle konuştum arkadaşlıklar kurdum ve hiçbir sorun yaşamadım ama işte bu farklı oldu beni birkaç günde yavaş yavaş manipüle etti cinsellik konuşmaya zorladı ve tuzağa düştüm. Gerçekten çok iyi manipüle ediyorlar internette ilk defa böyle bir şey yaşadım akıl sağlığım iyi değil şu olayı düşünmeden edemiyorum ama bir şekilde aşacağım dünyadaki en korkunç en berbat olaylardan biri.

Bu konudaki muhtemelen son yazımı yazıyorum. 54 gün oldu ve hiçbir şey duymadım. Her neyse bir detay vereceğim buradaki eski ve yeni kurbanlara umut ve ışık olma adına. Başlıyorum. Haftalardır şantajcının kişisel hesabını bulmak için çaba sarf ettim. Ve %99.9 emin olduğum bir hesap buldum. (nasıl buldun derseniz şantajcı istemeden bazı ipuçları bırakmıştı bunların üstüne gittim) ama kendim mesaj atmak istemedim çünkü bu riskli, Amerikalı bir arkadaşım var kendisine inanılmaz güvenirim ve internetten tanışmıştık ona durumdan bahsettim ve bulduğum şüpheli hesabı ona yolladım konuşmasını ve bilgi almasını istedim, bunu kabul etti birkaç gün sonra arkadaşım bana geri döndü korkunç bir deneyim olduğunu ama sesli sohbetle bazı bilgiler edindiğini söyledi. Bana söylediklerini özet olarak söylersem şunları söyleyebilirim: Şantajcı eski kurbanların fotoğraflarını 1-2 hafta içinde sildiğini söyledi ve yeni kurbanlara odaklandığını söyledi. Yani eski kurbanlardan bir şey elde edemeyeceğini anlayınca fotoları siliyor. Tabii belki de şantajcı bize yalan söyledi bundan %100 emin olamayız çünkü karşımızda pis bir insan var ama ben yalan söylediğini sanmıyorum. Yalan söyleseydi bizi korkutmak için daha kötü şeyler söylerdi. Bu beni yüzlerce kat daha iyi hissettirdi ve şu an psikolojim daha iyi durumda. Yani kısacası tabii ki karşınızdaki kişiye bağlı fotoğraflarınızla ne yapacağı ama herkesin kişiliği farklı ama genelde bir süre ellerinde koz olarak tutup bir şey elde edemeyeceklerini anlayınca yüksek ihtimal siliyorlar. Onları engelleyin, yoksayın, ve bir kuruş bile ödemeyin. Size ulaşamaması için her şeyi yapın. Genelde hepsi hızlıca para alma derdinde yani bizleri para olarak görüyorlar. Sakin kalmaya çalışın. Biliyorum zor durum ama bu anlattığım şey sizi rahatlatacağından eminim yani bulduğum hesap %99.9 beni şantajlayan kişiydi beni şantajlayan değilse bile zaten şantajcı olduğunu biliyoruz. Elimizde somut deliller var ve Amerikalı arkadaşımdan da 300 dolar istemiş 😀 her neyse güçlü ve güvende kalın sakın bir daha kılıcınızı battal gazi gibi sallamayın.

Arkadaşlar herkese merhaba, bu gece birkaç saat önce yaşadım aynı olayı dediklerini okudum benim karının ismi aranda rose'ydi olaya vakıfsınız zaten sohbet sonrası yazaramazlık ve Instagram'ı alıyor kendisi isteği kabul etmiyor o sıra takipçileri SS alıyor sonra snapten attığınız kılıç kalkan ne varsa SS alıyor sonrasında üstünüze oynuyor para atmanız için ilk önce birine attığını gösteriyor ama dikkatli bakın sadece shop ve atsaydı atan kişi size yazardı emin olun o an sakin kalın ve düşünün tek yapmanın gereken ana bacı sövüp engel atmak olsun ben öyle yaptım ama ne olur olmaz derseniz atar mı atar yüzünüz gözüküyorsa eğer bende sadece kılıç vardı Instagram'dan fake bir story patlatın hesap çalındı ayağına wpden falan paylaşın sonra dilerseniz yeni hesap açın elemanı engelleyin çünkü ben ve 3 arkadaşımı aynı anda ekledi enayi hızlı ekleden ve biz fotoları netten alıp attık fake Instagram falan vermiştik dikkatli olun dostlar anlık tuzapa düşmeyin 4 5 saat oldu daha tık yok olacağınıda sanmam kendinize cici bakın.

Kalem kılıçtan keskindir diyelim, bundan sonra sadece kitap okumaya, gelişime açık, tedbirli, dikkatli olmaya vakit ayıralım. :) Bu işler oldukça tehlikeli işler. Uyanık olmak lazım. İnsanlara yem atıyorlar süt alabilmek için.

Arkadaşları iyi forumlar. Şimdi anlatacağım konu biraz trajikomik. Bir ara tekrardan arkadaşımdan görüp Hoop uygulamasını yükledim. Bildiğiniz gibi bu uygulama ile dünyanın farklı yerlerinden insanlarla tanışabiliyorsunuz. Uygulamayı yüklerken aklımda yurt dışından biriyle belki tanışırım da bir şekilde yakınlaşıp oraya giderimdi.

Bir gün istek kutumda yabancı birinden istek gelmişti. Bu bir kızdı ve Amerika'da yaşıyordu. Ben de kabul ettim ve konuşmaya başladık. Uzun bir süre normalce muhabbet ediyorduk. İlk tanıştığımızda fotoğraf falan istedi nasıl biri olduğumu görmek için ben de galeriden güzel iki fotoğraf attım, daha sonra bundan falan istedim bu da attı. O şekilde neredeyse her gün neredeyse konuşuyorduk tabii saat farkı olduğundan bazen mesaja 12 saat falan sonra cevap verdiğim bile oluyordu.

Bu benim Instagram'ı falan da aldı. Neredeyse 1 hafta muhabbet ettik. Bazen Amerika'ya gelme muhabbeti falan da dönüyordu. Sonra bir gün bu bir akşam bir anda yaramaz mısın gibi bir soru sordu. Oradan konu cinsel muhabbete doğru kaydı. İşte malum fotoğraflar attı sonra bu da istedi filan. Ulan sonra bir baktım bu benim attığım tüm fotoğrafları (kılıcımla da dahil olanları) bir arşiv yapmış ve bir anda bana attı. Daha sonra uzunca bir mesaj atıp eğer ona para göndermezsem bunları yayacağını ve peşimi bırakmayacağını söyledi. Anlık ufak çaplı bir şoktan sonra engelledim.

Ertesi gün İnstagram hesabımı aldığını hatırladım fakat takip atmamıştı ve takipçilerimde göremezdi. Ben de ne olur ne olmaz diye tüm hesaplarımı dondurdum. Olayın üzerinden tam bir hafta geçti ve eğer dediğini yaparsa tüm çevreme rezil oluruz. Sizce bu basit bir oltalama hilesi mi? Yoksa başıma bir şey gelir mi? Tavsiyeleriniz neler?
Yabancı birisi sizin fotoğrafları nerede yayarsa tanıdıklarınız görür acaba? Bu hiç aklınıza geldi mi :D. Üstelik bunun gibi olayları çok gördüm. Mutlaka siz de görmüşsünüzdür. Bunların neredeyse tamamı işe yaramaz çabalar. Bir keresinde birisi bana da yapmıştı fakat kendi unuttuğu bazı şeyler yüzünden bir işe yaramamıştı. Üstelik kendisi de türktü. Siz de onun fotoğraflarını arşivlediyseniz sorun yoktur herhalde :D
Kalem kılıçtan keskindir diyelim, bundan sonra sadece kitap okumaya, gelişime açık, tedbirli, dikkatli olmaya vakit ayıralım. :) Bu işler oldukça tehlikeli işler. Uyanık olmak lazım. İnsanlara yem atıyorlar süt alabilmek için.
Arkadaşlar merhaba bende bu olayı yaşayalı 2 gün oldu çok tedirginim korkuyorum aynı şekil instagram telefon numarası herşey elinde ve beni tehdit etti hiç ödeme yapmadan direk engelledim arkadaşımlara mesaj atıp geri çekmiş ileriye dönük sıkıntı olur mu psikolojimi bozdum düşünmeden araştırmadan yapmıyorum bir fikriniz varmı yaşayanlar en son ne durumda?

Yeni konular

Geri
Yukarı