Snapchat'ten dolandırıldım

Durum güncellemesi yapmak isteyen var mı acaba ? Son durum nedir olayı yaşayan arkadaşlar. Kötü sonuçlanan oldu mu hiç? Bilgilendirirseniz seviniriz.

Yakin zamanda hoop uzerinden tanisilmis bir hanimefendi ile snape gecmis ve bu olaylari yasamistim kolaj yapip fbi yollamis ne alakaysa eger fotografta yuzunuz yoksa korkmayin zaten fotografi gizli hesaplara yollayamiyor ama kilici cekerken face to face yaptiysaniz estetik olmaya baslayabilirsiniz saka bir yana bir de benden 200 dolar istedi bende kendisine 200 dolar atarsa kendim kilicimi hikayemde paylasirim dedim aradi falan yuksek ihtimal siyahi bir vatandas konusmadan belli o yuzden korkmaya travma yapmaya gerek yok boyle kisiler korkularinizdan beslenir

edindigim ust duzey bilgilere gore bu insanlar ingilizce diline baya hakim yani maddi geliri dusuk ama ana dili ingilizce olan bir yerlerden bu isi yapiyorlar (filipinler tayland senegal nijerya ) gibi yerler

İnstagram kullanici adimi degistirmek bir ise yaramiyor hala buluyor ve ekliyorlar bakalim ne zaman pes edicek bende merak ediyorum 😂

Beni santajlayan kisinin afrikada gine veya fasta bir yerde olduguna dair isaretler aldim bu bilgileri teyitlersem bir sonraki iletisimimizde kendisini afrikada bulundugu sehirdeki yerel polislere sikayet ettigimi soyleyecegim ve bu adami donuna iseyip tovbe ettirene kadar da birakmayacagim resmime istedigini yapabilir ara ara guncellerim

Beni ekledigi 2 hesaptan ana hesabina da takipçi kasmak icin kendini de ekledigini dusunup biraz stalk yaptim elime 2 isim geldi birinin ismi gibson Muhtemel aradigim kisi bu magdur olmadigi da kesin bu kisilerle baglantisi olan biri ve ne tesaduf afrikada yasiyor 2-3 telefonu var ve bir arkadasiyla beraber telefonla mesajlasirken fotografi var kesinlikle magdur degil bu kisilerden biri kendisiyle iletisime gececegim

Az once instagramdan ekleyip snapchatten konustugu kisiye santajciyla konuştuğunu soyledim sanirim bu onu kizdirdi yuksek ihtimal resimlerimi dagitir (adamla ugrasmasam yapmayacakti adamla ben ugrasiyorum)

yeni gelen arkadaslara hemen ozet geciyorum arkadaslar ifsalariniz veya attiginiz resimler umurlarinda bile degil tek vasiflari sizden santaj yontemi ile para koparmak ve koparmaya devam etmek kesinlikle korkmayin bu insanlar afrikada bir yerlerde maximum yapacaklari 1-2 kisiye fotografi atip son bir sans tehdit etmek ondan sonra da para gelmeyecegini anlayip pesinizi birakiyorlar onerim sizi santajladigi saniye attigi mesajlari ss alip umrunuzda degilmis gibi davranmaniz

Silvs soyadli 2 kardesin ya beni santajlayan kisilerden biri veya onlarin cevresinden oldugunu dusunuyorum hesaplarindaki kisilere mesaj atip ellerinden kacirtmami da goze alirsak bana hala bir şey yapamadilar

Son düzenleme:
Olay başıma geleli 1.5 yılı geçti hoop üzerinden aynı şekilde konuştuk ve oltaya düştüm. Fotoyu arkadaş listeme ve internete yaymakla tehdit etti ilk başta biraz para gönderdim daha sonra şantaja devam edeceğini anlayınca engelledim bunu snapi kapattım. O zaman zarfında beni kolaylıkla bulabilir şantaja devam edebilirdi ama engelledikten sonra yazmayı kesti Instagram uzerinden iletişime geçmedi belki de engellediğim için hesabımı bulamamıştır ama sanmıyorum bu saatten sonra bir şey yapacağını sanmam 1.5 yıl eline o fotoları tutmaz bir şey yapsa da çok takmam zaten.

Olay başıma geleli 1.5 yılı geçti hoop üzerinden aynı şekilde konuştuk ve oltaya düştüm. Fotoyu arkadaş listeme ve internete yaymakla tehdit etti ilk başta biraz para gönderdim daha sonra şantaja devam edeceğini anlayınca engelledim bunu snapi kapattım. O zaman zarfında beni kolaylıkla bulabilir şantaja devam edebilirdi ama engelledikten sonra yazmayı kesti Instagram uzerinden iletişime geçmedi belki de engellediğim için hesabımı bulamamıştır ama sanmıyorum bu saatten sonra bir şey yapacağını sanmam 1.5 yıl eline o fotoları tutmaz bir şey yapsa da çok takmam zaten.
Aynı hataları nasıl yapabiliyorsunuz hocam

Geri
Yukarı