Sniper Elite V2 Çalışmayı Durdurdu Hatası - Appcrash Steam2.dll

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Evet arkadaslar sorunu cözdügümü saniyor idim, lakin yanilmisim...
Sniper Elite v2 oynarken oyunun degisik yerlerinde sniperelitev2.exe calismayi durdurdu (Türkcesi sanirim böyle oluyor) hatasi aliyorum ve masaüstüne geri dönüyorum...

O kadar SIK olmaya basladi ki bu hata son siralar... Artik yether deme evresindeyim...

Pesin olarak denedigim ve ise yaramayan metodlari söyleyeyim...

• Windows Update (Yapildi Güncel)
  • Tüm Sürücüler (Güncel)
  • Dxdiag (Hicbir sorun bulunamadi)
  • DirectX 12
  • Steam'den oyun bütünlülügünü tarattim (Sorun bulunmadi)
  • Steam Cloud'u kapadip actim (Ise yaramadi)
  • Steam Overlay'i kapadim actim (Ise yaramadi)
  • binkw32.dll gibi bir cok dosyayi güncelledim ve oyun klasörüne attim (Ise yaramadi)
  • Oyunu kaldirdim yine kurdum (Ise yaramadi)
  • Oyunu SSD'ye kurdum (Ise yaramadi)
  • Oyunu farkli sürücü'ye kurdum (Ise yaramadi)
  • Format'i dün atmistim zaten (Ondan degil kesin, format'dan önce dahi bu sorun vardi)
  • Antivirus ve Firewall'da oyunun ve steam'in klasörlerine tam yetki verdim (Ise yaramadi)

Sorun Steam2.dll'den kaynaklaniyor gibi lakin cözümü tüm google'yi aratmama ragmen bulamadim...
EventViewer Hata Kodu söyle...

Kod:
Problem Event Name:    APPCRASH
Application Name:    SniperEliteV2.exe
Application Version:    0.0.0.0
Application Timestamp:    4f9aad4a
Fault Module Name:    Steam2.dll
Fault Module Version:    2.0.2117.156
Fault Module Timestamp:    52fd784f
Exception Code:    c0000005
Exception Offset:    001612f9
OS Version:    6.1.7600.2.0.0.256.48
Locale ID:    1033
Additional Information 1:    e52a
Additional Information 2:    e52a56403844b863b039fb321461ffcc
Additional Information 3:    c876
Additional Information 4:    c876f7e80e69823363990cadf4054d7d

Sistemim Kisaca:
  • i7 6820HK CPU
  • GTX 980M GPU
  • 16 GB DDR4 RAM
  • Windows 10 (x64)
Bu soruna bir el atarsaniz sevinirim...
Ayrica konuya @MF , @er36po , @Recep Baltaş , @Ali Güngör , @BilgisayarKurdu ve @Murat5038 'i davet ediyorum...

Tesekkür ederim...

Steamapps/common/Sniper Elite V2'deki “binkw32..dll” dosyasını kopyalayıp Steamapps/Common/Sniper Elite V2 bin dosyasına yapıştırıp dener misiniz.

Düzenleme: Bir de steam'i yönetici olarak çalıştırıp oyun dosyalarını kontrol eder misiniz.

1. Steam'i kapatın.
  2. D sürücüsünde oyun için buna benzer bir klasör oluşturun: D:/Sniper Elite v2/
  3. Steam'in kurulu olduğu dizindeki Steam.exe uygulamasını oluşturduğunuz klasöre kopyalayın.
  4. Çalıştırın: D:/Sniper Elite v2/Steam.exe
  5. Yükleme tamamlandığında Steam'i kapatın.
  6. Komut İstemi ile bu komutu çalıştırın:
    Kod:
    mklink /J "D:\Sniper Elite v2\SteamApps\common\Sniper Elite v2"
  7. C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\appmanifest_63380.acf dosyasını D:/Sniper Elite v2/SteamApps dizinine kopyalayın.
  8. Çalıştırın: D:/Sniper Elite v2/Steam.exe
  9. Oyunun ön bellek bütünlüğünü doğrulayın. Bu işlem SniperElitev2.exe'yi tekrar indirecek.
  10. Artık çökme yaşamadan oyunu oynayabilmeniz gerek.

Maalesef olmadi @MF bu cözümü suradan okuyup uygulamistim, Sniper Elite 3 oyununda da bu sorunu yasayanlar varmis zira...
Iki steam ile denedim sonuc ayni... Oyunun en heyecanli yerinde atiyor beni disariya, hele checkpoint'lere yaklasinca atmiyor mu bazen, sinir oluyor insan... :)

Baska cözümlere acigim...

Tesekkürler...

Maalesef @MF olmadi...
Aslinda Steam BETA versiyonu kurduktan sonra yarim saat oynadim... Tamam dedim iste oldu artik Allahima, hata almiyacagim derken, son Sniper'e kursun atarken yine oyun APPCRASH hatasi verdi...
Saglik olsun, oyun ile alakali bir sorun oldugunu zannetmiyorum... Zira STEAM2.DLL hatasi verdigine göre Steam ile alakali bir sorun olmali...

Sonraki Steam güncellemelerini bekleyecegiz artik, yapacak birsey yok...

Cevaplar icin Tesekkürler

-------------------------------
2. Ileti
-------------------------------

@MF ve ayni sorunu yasayan arkadaslari bilgilendirmek adina sorun halloldu...
Az önce Sniper Elite 2 ve 3'ü birer saat oynadim crash sorunu yasamadim. Nasil halloldugunu bilmiyorum yine de size yaptiklarimi sayayim...

• Burada bahsi gecen sürücü güncellemelerini yaptim.
  • Java'yi kurdum.
  • Rad Vide Game Tools'u kurdum.
  • Ve yaklasik 2 saat önce bir Steam Client güncellemesi geldi onu güncelledim.
Sanirim steam güncellemesi sayesinde sorun ortadan kalkti ama emin degilim elbette...

Emeklerinize saglik´... :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı