Snowman 6 bakır kanallı 3 fanlı Rainbow fan neden bu kadar ucuz?

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu fan Wraith Prism'den hem çok daha ucuz hem de çok daha iyi soğutması var gibi duruyor. Alınır mı?

Bu fan Wraith Prism'den hem çok daha ucuz hem de çok daha iyi soğutması var gibi duruyor. Alınır mı?

Bu linkteki Snowman Prism'den güçlüdür neden ucuz ben de bilmiyorum. X6 olan modeli T6'dan kötü.

Hocam merhaba, bu fan dan aldım. yaklaşık 3-4 gündür kullanıyorum. Oyun oynarken özellikle açıp ölçmedim ancak boştaykn chrome falan açıkken sıcaklık maksimum 30-32 C derecelerde geziniyor. Hatta işlemci soğutucuyu falan da temizleyerek taktım ama düzgün süremediğimi düşünüyorum. Hafta sonu yeniliycem tekrardan. Ama düşüncen varsa bence al hiç kaçırma derim.

Fanları küçük, dolayısı ile alüminyum kanatçık bloğu da küçük. Her şey bakır ısı borusu sayısı değildir.

Tam bütçe verirsen belki hepsinden daha güçlü bir öneri yapabilirim.

Bütçe yok vallahi. Şu an para da yok. Ama en geç bu hafta sonuna elime para geçecek ve alacağım bu hafta bir soğutucu. AMD Ryzen 5 1600 AF için. Overclock yapacağım. 350-400'ü geçmesin bir de mümkünse aydınlatmalı olsun ama aydınlatma zorunlu değil.

Bütçe yok vallahi. Şu an para da yok. Ama en geç bu hafta sonuna elime para geçecek ve alacağım bu hafta bir soğutucu. AMD Ryzen 5 1600 AF için. Overclock yapacağım. 350-400'ü geçmesin bir de mümkünse aydınlatmalı olsun ama aydınlatma zorunlu değil.

T6 (Ultra) veya Wraith Prism'den birini seçebilirsin. İkisi de OC durumu için 1600 AF'de iyi performans sergileyecektir.

4.0 GHz de 70 dereceyi geçmemesini istiyorum. Wraith Prism bunu sağlar mı? Bir de sığar mı? Wraith Stealth RAM'lere ucu ucuna temas etmiyor.
T6 Ultra kaç fan var ve RGB mi? Macun sürülü mü geliyor?

4.0 GHz de 70 dereceyi geçmemesini istiyorum. Wraith Prism bunu sağlar mı? Bir de sığar mı? Wraith Stealth RAM'lere ucu ucuna temas etmiyor.
T6 Ultra kaç fan var ve RGB mi? Macun sürülü mü geliyor?

• Sağlayacaktır, 5600X ile PBO yapan da var OC yapan da.
  • Sığar, stok soğutucuların çoğunda sorun çıkmıyor.
  • T6 Ultra çift fan, RGB değil sadece Rainbow veya tek renk (mavi).
  • Macun sürülü gelmiyor olması lazım, yanında macun da geliyor mu hatırlamıyorum. Olmadı GelBura'dan hemen TG15 alırsın iş biter. Wraith Prism'de macun sürülü geliyor.

Başka foruma baktımda dediklerine göre T6 Ultra 180W TDP'ye sahip wp 105W ama T6 çok ses çıkarıyormuş. Benim için sessizlik çok önemli. Sanırım wp alacağım. Yardımınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı