Snowman M.200 inceleme

Tekrardan selam dostlar. Bu ilk incelemem olacak gibi. Her neyse, konumuza geçelim. Bu incelememizde Snowman M.200 kule tipi soğutucumuzu inceliyoruz. Biraz kısa ama detaylı ama yine de iyi olacağını düşünüyorum. 25.02.2021 tarihinde n11.com dan satın aldım. 01.03.2021 tarihinde ise de elime ulaştı. Paketi açtığımda güzel sarılmıştı, MNG Kargo paketindeydi fakat üzerinde Aras Kargo etiketi vardı pek anlayamadım, şaşırdım açıkçası. Paketi açtım, kutudan çıkarttım. İçinden 1.78 wklik (tam emin değilim, 1.60ve1.90 arası olabilir.) Bir termal macun çıktı, 1-2 defa kullanımlık, eski macunumdan 2-3 derece daha iyi soğuttu. Eski stok fanı söktüm, ardından macunuda sürdükten sonra soğutucumuzu uzun süreli zorlanmalar ve kötü anlar sonrasında başarılı bir şekilde taktım. Bu zorluğu GTA Vice City'deki helikopter görevine benzetebiliriz, parmağımı hissetmedim o kadar uğraştırdı.
İşlemci soğutucumuz 30 dakikalık test sonucunda maksimum 71 derece ulaştı. Ama 900 RPM dönerken bu sonuçlar normaldi.
2100 devirde bir test daha yaptım, 59 dereceyi geçemedi, tabii 2100 devirde gürültü duymamaya da imkan yok yani. Daha fazla soğuk istiyorsanız gürültüyü göze alacaksanız yani. Ben şu anda 900 devirde kullanıyorum. Aşağıda sizlere 900 devirken yaptığım test sonuçlarını paylaştım. Bir göz atabilirsiniz. İlk fotoğrafta boştayken olan değerleri gösterdim. 900 devirde, unutmayın.
Bilerek buraya yazıyorum çünkü 2000 deviri tam olarak test etmedim, 5 dakikalık teste tabii tuttum. 5 dakikalık test sonucunda 59 derecenin üstüne çıkmadı, boştayken ise 30 derece altına inmedi. 900 devirlik test sonuçları. Kutudan çıkan macun ile.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Bu görüntüler ise soğutucumuzun ilk kutu açılışından görüntüler.
Lütfen halıya laf etmeyiniz. :D

1614710494331.jpg

1614710494340.jpeg

Bu son görüntümüz ise eski bir kasann içinde nasıl gözüktüğü. :)

Screenshot_3.png

Umarım sizler için faydalı bir rehber olmuştur. Benim düşüncem Türkiye piyasasındaki en iyi Fiyat/Performans soğutucu. Bence 89 liraya daha iyi bir soğutucu yok. Tabi sizin düşüncelerinizi bilemem. Lütfen rehberimi kopyalayıp başka sitelerde yayınlamayınız. Yorumlarınızı belirtebilirsiniz. :)

X5660 ile kullanmıştım. 3.5Ghz.
Bu fiyata düzgün bir soğutma bekleyenlerin gayet işini görecektir.Renki ışıklandırmasın da olması insanların hoşuna gidecektir.:)

Geri
Yukarı