Snowman M.200 stok soğutucu yerine alınır mı?

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Ryzen 5 2600 işlemcim için stok soğutucu yerine bu soğutucu almaya gerek var mıdır? Zaten ucuz soğutucu almayı düşünüyordum, Donanım Arşivi'nin videosunda o kadar kötü olmadığını ve ucuz olduğunu görünce alasım geldi.
İçinden çıkan termal macun (üstünde 2k/V[?] değeri varmış) kullanılır mı, yoksa ortalama bir termal macun almak daha mı iyi olur?
Ve son olarak, kasaya bu fandan 3 adet nasıl olur acaba? Snowman RGB Rai̇nbow Kasa Geni̇ş Fan 12 cm Fiyatı (kasam MSI Vampiric 010M, 1 adet egzoz fanla geliyor, 2 adet Arctic P12 [Heatsink fanı olduğunun farkındayım, ancak ucuzdu ve iş görür diye düşündüm] aldım ve 3 fanlık boş yer kaldı, onları ucuza kapatabilirim diye düşündüm.)

Ben de Ryzen 5 2600 için aldım. Benim alma amacım stok soğutucu çok fazla ses yapıyordu. Sesi az ve sıcaklıkları yaklaşık 10 derece düşürdü. Windows güç planından maksimum işlemci gücünü %99 yaparsanız gereksiz boost yapmıyor ve sıcaklık dalgalanması olmuyor. Tavsiye ederim.

Üstüne 200 daha ekle şunu al demiycem, fiyatına göre gayet iyi alınır. Fan olarak Arctic P12 PWM, termal macun olarak Arctic-MX4 bak termal macun da soğutucu kadar derece düşürür.

Ona vereceğiniz parayla gidip biraz daha ekleme yapıp daha mantıklı bir soğutucu alın.

Soğutucu zaten 120 TL civarında ne olur böyle yorumlar yapmayın piyasada bunun bir üstü 250 ₺'den başlıyor. Arakadaş bu fiyatta alınıp alınmayacağını sormuş. Soğutucu önerisi istememiş.

Soğutucu zaten 120 TL civarında ne olur böyle yorumlar yapmayın piyasada bunun bir üstü 250 ₺'den başlıyor. Arakadaş bu fiyatta alınıp alınmayacağını sormuş. Soğutucu önerisi istememiş.
Soğutucu önerisi yaptığım bir mesajım yok. Mesajı dikkatli bir şekilde gözlerinle okursan göreceksin.
Daha iyi bir soğutucuyu buna vereceği paraya bir tık ekleyerek alabileceğini söyledim.
Zaten konu başlığında "Snowman M.200 stok soğutucu yerine alınır mı?" yazıyor. Kendi fikrimizi paylaşıyoruz diye düşünmüştüm.

70 tlye göre çok iyi bir soğutucu bence.
Evet kesinlikle almalısın. 👍

Soğutucu önerisi yaptığım bir mesajım yok. Mesajı dikkatli bir şekilde gözlerinle okursan göreceksin.
Daha iyi bir soğutucuyu buna vereceği paraya bir tık ekleyerek alabileceğini söyledim.
Zaten konu başlığında "Snowman M.200 stok soğutucu yerine alınır mı?" yazıyor. Kendi fikrimizi paylaşıyoruz diye düşünmüştüm.

Evet kesinlikle almalısın. 👍

Üstüne para ekleyerek daha iyi bir soğutucu almasını önermişsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı