Snowman T6 Ultra fan üfleme yönü nasıldır?

Bu fotosunu çektiğin uç bağlamak istediğin fana aitse eğer onun ucunu PSU'dan çıkan karşılığına takmalısın. Yani ana kart veya kontrolcüye takılmaz. MOLEX dediğimiz bir güç bağlantısı çıkmalı PSU'dan. Eğer modüler bir PSU ise belki takılmamıştır ve ürünün kutusunda bulabilirsin.

Sen şimdi fanları bu fotodaki kontrolcüye mi bağlamak sitiyorsun yoksa ana kartına mı? Yani hız kontrollü olsun istiyorsan sesiz çalışısıni gerketiğinde hızlansın vs. 4 Pinli PWM fanlardan almalısın.
Ama bu fotodaki kontrolcü 6 pinli. Büyük ihtimalle bir kısmı fanın ledlerini bir kısmı da pervanenin enerjisini sağlıyor. Kasandaki bozulanlar da 6 pinlidir o zaman.

Bu fotosunu çektiğin uç bağlamak istediğin fana aitse eğer onun ucunu PSU'dan çıkan karşılığına takmalısın. Yani anakart veya kontrolcüye takılmaz. Molex dediğimiz bir güç bağlantısı çıkmalı PSU'dan. Eğer modüler bir PSU ise belki takılmamıştır ve ürünün kutusunda bulabilirsin.

PC'de o ucu bağlayabileceğim 1 kablo var fakat bende 4 fan var. İade kabul ediyor firma bunları iade edip direkt o kontrol cihazına bağlanmalı almalı mıyım?
Eski fanların aynı marka model olanları alabilirsiniz
kasayı hazır olarak almıştım fanların üstünde marka dahi yazmıyor

Yani 6 pinli fan modellerinden alabilirsin. Ama her ne olurs aolsun CPU soğutmak için kullanacağım fanları markalı ve yüksek rpm/cfm değerlerinde almalısın ki bilgisayarın en çok ısınan yeri olan işlemcin serin çalışabilsin. Çünkü ucuz kasa fanları çok fazla serinletmiyor.

PC'de o ucu bağlayabileceğim 1 kablo var fakat bende 4 fan var. İade kabul ediyor firma bunları iade edip direkt o kontrol cihazına bağlanmalı alınır mı?

Kasayı hazır olarak almıştım fanların üstünde marka dahi yazmıyor.

Kasanın marka modeli ne ise o markaya ait fanları alabilirsiniz.

Teşekkür ederim biraz inceledim de bu kasa kendine özel fan yapiyormuş ayrı alamıyormuşuz demiş bu forumdan bir arkadaş.
O zaman bu fanları hazır satıcı iade alıyorken iade edip 6pinli alayım teşekkürler hepinize <3

Ana kart modelin ve fanlar için ayırdığın bütçe nedir?
Yani maksimum ne kadara çıkabilirsin?
Ayrıca illa RGB olsun istiyor musun?

Anakart modelin ve fanlar için ayırdığın bütçe nedir?
Yani maksimum ne kadara çıkabilirsin?
Ayrıca illa RGB olsun istiyor musun?

B450M S2H anakartım ve fanlarım için Max 400 çıkabilirim RGB olursa estetik açısından hoş olur. İleride kasamı satacağım için nasıl desem millet RGB seviyor biraz oradan avantajım olur :D

Ben performans odaklı düşündüm de senin ihtiyacın olan adette paket halinde uygun fiyatlılardan alman daha mantıklı. 6 pinli olduğu sürece yine eskisi gibi devam edersin kullanmaya.

Kaç adet lazım peki? En azından işlemci soğutucuna daha kaliteli 1 tane taksak, o elindeki 2 taneden daha iyi serinletebilir.

Geri
Yukarı