Snowman T6 Ultra fan üfleme yönü nasıldır?

Ben performans odaklı düşündüm de senin ihtiyacın olan adette paket halinde uygun fiyatlılardan alman daha mantıklı. 6 pinli olduğu sürece yine eskisi gibi devam edersin kullanmaya.

Kaç adet lazım peki? En azından işlemci soğutucuna daha kaliteli 1 tane taksak, o elindeki 2 taneden daha iyi serinletebilir.

İşlemci soğutucu olarak 300 civarında herkes Snowman öneriyordu ondan aldım.
4 tane lazım 3 öne 1 tanede egzoz olarak.

Snowman fanlarını CPU fan girişine çoğaltıcı ile bağlıyorsun değil mi? Sana önerim egzoz önemli bir faktör. Bence soğutucuyla gelen iki fanı çoğaltıcısıyla birlikte ana kartında SYS_Fan girişine bağlaman. Kasanın arka ve üstüne egzoz olarak konumlandırman.

Yine ön için 3'lü ve 6'pinli bir set alırsın. Ama işlemcin için çok daha güzel 1 fan alman yeterli diye düşünüyorum. Kasa içinde egzozların da arttıracağı hava akımıyla birlikte işlemcin gayet iyi soğuyacaktır.

Bak bunu CPU için kullanabilirsin.

Bu üçünü de kasa önü için. Özellikle maksimum performanslı olanlarını bulmaya çalıştım.

Burada da 3 adet fan 188'e geliyor sende zaten kontrolcü olduğu için. Müthiş hava üflemesini bekleme ama 1200 RPM olması yine bir nebze olsun arttırır diğer uygun fiyatlılara nazaran hava akışını.

400 civarı bir fiyata geliyor yani tümü.

Snowman fanlarını CPU fan girişine çoğaltıcı ile bağlıyorsun değil mi? Sana önerim egzoz önemli bir faktör. Bence soğutucuyla gelen iki fanı çoğaltıcısıyla birlikte ana kartında SYS_FAN girişine bağlaman. Kasanın arka ve üstüne egzoz olarak konumlandırman.

Yine ön için 3'lü ve 6'pinli bir set alırsın. Ama işlemcin için çok daha güzel 1 fan alman yeterli diye düşünüyorum. Kasa içinde egzozların da arttıracağı hava akımıyla birlikte işlemcin gayet iyi soğuyacaktır.

Bak bunu CPU için kullanabilirsin.

Bu üçünü de kasa önü için. Özellikle maksimum performanslı olanlarını bulmaya çalıştım.

Burada da 3 adet fan 188'e geliyor sende zaten kontrolcü olduğu için. Müthiş hava üflemesini bekleme ama 1200 RPM olması yine bir nebze olsun arttırır diğer uygun fiyatlılara nazaran hava akışını.

400 civarı bir fiyata geliyor yani tümü.

Hocam kusura bakma geç döndüm tuğla taşıyordum.
Bu Snowman'i direkt CPU fan girişine takıyorum çoğaltıcı yok neyse onu takıyorum direkt 2 fanın kablosu 1 bütün olarak olmuş galiba sen de ondan bahsediyorsun.

Aynen kardeşim. Eğer benim dediğim şekilde 3+1 şeklinde fan alırsan o kili cpu fanını sys fan girişine bağlayabilirsin. Boşa çıkan CPU girişine da daha güçlü ve mantıklı bir tercih olarak Silverstone fanı takabilirsin. Yani ben olsam böyle yapardım :)
Çünkü CPU'nun yanında gelen fanlar kasa fanlarından daha iyi olacaktır mantıken egzozda.

Geri
Yukarı