Snowman X4 ile R7 5700X OC oyun içinde 85 derecelere çıkıyor

bLack_Lotus

Kilopat
Daha fazla  
Selam,

İşlemcimin sıcaklığı 20 dakikalık OCCT Extreme stres testinde maksimum 75 derece, 4.5GHz civarında çalışıyor. Termal macunu yeni.

Oyun esnasında 85 derecelere kadar çıkabiliyor. Kullandığım soğutucu stok değil, Snowman X4.

Bu sıcaklıklar bir sorun oluşturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında 60/85 dereceleri değer olarak normal kabul ediliyor, işlemci ağırlıklı oyunlarda normal gibi geldi

Yük altında 60/85 dereceleri değer olarak normal kabul ediliyor .
R7 5700X 3.4GHz (Turbo 4.6GHz)

Garibime giden şey oyun oynarken bu sıcaklıklara çıkıyor ama stres testinde max 75 derece oluyor.

R7 5700X yazmış. Bana pek normal gelmedi bu derecelere çok zorlayarak çıksa normal ama oyun için biraz yüksek, termal macun hangi model?
Soğutucu kutusundan çıkan macun. Snowman marka.

Soğutucu kutusundan çıkan macun. Snowman marka.
Daha kaliteli bir macun sürün. Kutudan çıkan macunlar genelde vasat oluyor. Thermal Grizzly Kryonaut gibi bir macun sürün. Turbo modda kullandığınız için ısınma normal ama iyi bir macunla 70-75 dereceleri kolay kolay geçmez.

R7 5700X yazmış. Bana pek normal gelmedi bu derecelere çok zorlayarak çıksa normal ama oyun için biraz yüksek, termal macun hangi model?

Oyununa göre değişiyor lakin 85 dereceler gerçektende fazla Cyberpunk hightlarda gördüğüm sıcaklıklar. Dediğiniz gibi macundan ötürü olabilir.

BF42 için araştırdığımda sizin gibi bu durumdan mağdur olan insan sayısı fazla büyük ihtimal ısının sebebi dediğim gibi oyun kaynaklı.
Bf2042 multiplayer sayısı 128 kişi ve Map çok büyük, işlemciyi aşırı kullanıyor. Ben de 5600 ile 72 73 Dereceleri görmüştüm ilk drfa bu oyunda. Normalde 65 66 yı geçmez çoğu oyunu oynarken.

BF2042 multiplayer sayısı 128 kişi ve Map çok büyük, işlemciyi aşırı kullanıyor. Ben de 5600 ile 72 73 Dereceleri görmüştüm ilk drfa bu oyunda. Normalde 65 66'yı geçmez çoğu oyunu oynarken.

Birçok değişken var darboğaz, macun, soğutma gibi lakin BF2042'nin işlemci sıcaklığıyla doğrudan alakası olduğu verisi var elimizde yapılabilecekler macun yenileme veya soğutucu konusunda ekleme ya da değişiklikler yapma. @bLack_Lotus benchmark testi yapar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı