SNR Margin 2.2 değerlerim normal mi?

Lanidrac

Kilopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
TurkNet kullanıyorum. Normalde SNR margin değerim 9-10 arası olurdu şu anda 2.2.
Evin iç tesisatındaki bakır kabloyu 2-3 sene önce değiştirmiştim. Tekrardan değiştirirsem düzelir mi?
İşin garip tarafı normalde bu değerlerde sürekli kesilip durması lazım ama şu an düzgün çalışıyor. Bu endişelenmem gerekmediği anlamınamı geliyor?

Ek olarak: Ulaşabildiğim her kanaldan Türk Telekom'a ulaşıp fiber çektirmeye çalışıyorum ama neredeyse imkansız gibi. 80-90 metre ötedeki kutudan bir tane kablo çekmeye yanaşmıyorlar. Evine fiber çektirmeyi başarmış bir baba yiğit varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim.

1664915834336.png

Hızınızı son limite çekmişsiniz. SNR ayarını 8'e alın. Muhtemelen hızınız düşecek. Sanırım bulunduğunuz lokasyonda kullanıcılar çoğalmış ve VDSL kabini dolmuş bu yüzden de hız zamanla düşmüş. Eğer SNR ayarları otomatik ise modemi kapatıp açın normale döner. Ama tavsiyem manuel olarak 8'e ayarlayın. O bahsettiğiniz babayiğit inşallah. Ben olurum:) şu sıralar Telekom ile kavgadayım. Sen iyisin. Benim mesafe 40-50 metre. 1 ay sonra muhtemelen 20 metreye düşecek. Karşımda yeni yapılan bina var. Biz ne de olsa 7 senelik evde oturuyoruz. İnsan değiliz onların gözlerinde...

2.2 ile hiç kopmadan devam ediyorsa ya modem verileri yanlış yada bir tarih yazılmış 🤣
Bi ara 0.1e indi :D sonra elektrik gidip gelince 9.5 oldu şuan.

Hızınızı son limite çekmişsiniz. SNR ayarını 8'e alın. Muhtemelen hızınız düşecek. Sanırım bulunduğunuz lokasyonda kullanıcılar çoğalmış ve VDSL kabini dolmuş bu yüzden de hız zamanla düşmüş. Eğer SNR ayarları otomatik ise modemi kapatıp açın normale döner. Ama tavsiyem manuel olarak 8'e ayarlayın. O bahsettiğiniz babayiğit inşallah. Ben olurum:) şu sıralar Telekom ile kavgadayım. Sen iyisin. Benim mesafe 40-50 metre. 1 ay sonra muhtemelen 20 metreye düşecek. Karşımda yeni yapılan bina var. Biz ne de olsa 7 senelik evde oturuyoruz. İnsan değiliz onların gözlerinde...
7 sene yine iyi hocam. ben 18 senelik aile apartmanında oturuyorum.

Geri
Yukarı