SNR margin ve hat zayıflaması değerlerim iyi mi?

larrythelemonn1

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Uzun süren bir beklemeden sonra evime TurkNet'in özgür iletişim 16 tarifesini bağlattım. Ancak 16 Mbit download hızına erişemiyorum. Binanın altyapısı 50 Mbit'e kadar destekliyor. Sorunun neden kaynaklı olduğunu çözebilmiş değilim ve başlıkta belirttiğim gibi SNR margin ve hat zayıflaması değerlerimin iyi mi kötü mü olduğunu bilmiyorum. Modemim TP-Link'in TD-W9960 VDSL/ADSL modeli.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    14 KB · Görüntüleme: 117
SNR tam sınırda. Bu hat zayıflaması ile bu SNR'ı alıyorsanız bina içi kablolamanız çok kötü demektir. Kaliteli bir CAT6 kablo ile yenileme yaparsanız 4.4 zayıflama ile 50 Mbps üstünü de alırsınız çok büyük ihtimalle.

SNR tam sınırda. Bu hat zayıflaması ile bu SNR'ı alıyorsanız bina içi kablolamanız çok kötü demektir. Kaliteli bir CAT6 kablo ile yenileme yaparsanız 4.4 zayıflama ile 50 Mbps üstünü de alırsınız çok büyük ihtimalle.
Duvarda bulunan çıkışın üzerinde cat6 yazıyor. Bilemedim. Açıkçası tesisatın problemli olduğuna dair komşularımdan da birkaç şikayet duydum. Bu sorunu ankastreden direkt olarak daireme cat6 kablosu çekerek çözebilir miyim? Ve (bu konuda bilginiz var ise eğer) tahmini olarak bana ne kadara patlar? İlk eve çıkışım bazı şeyler hakkında limitli bilgim var özellikle bu konularda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Geri
Yukarı