SNR Margin değeri nasıl yükseltilir?

Safakinc

Kilopat
Daha fazla  
Akşam saatlerinde aldığım hız 4 Mbps'lere kadar düşüyor. Şu an çok rahat 23 Mbps hız alıyorum ama bir de akşam 7 gibi görün. Sorunun kaynağının geçmiş konularda SNR değerlerimden olabileceğini söyleyen bir arkadaş olmuştu. Acaba bu değeri nasıl yükseltebilirim?

Dosya Ekleri

• snr.jpg
    snr.jpg
    26,9 KB · Görüntüleme: 414
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekler problem olabilir. Bunların dışında ev tesisatınıza güveniyorsanız sorun bulunduğunuz yerdeki alt yapıdan kaynaklanıyordur. Müşteri hizmetlerine kayıt açtırmayı deneyebilirsiniz. Küçük bir ihtimal ancak belki faydalı olabilirler.

Ekler problem olabilir. Bunların dışında ev tesisatınıza güveniyorsanız sorun bulunduğunuz yerdeki alt yapıdan kaynaklanıyordur. Müşteri hizmetlerine kayıt açtırmayı deneyebilirsiniz. Küçük bir ihtimal ancak belki faydalı olabilirler.
Onlarda birbiriyle çelişiyor. Sorun bina içi demişlerdi, ertesi gün tekrar gelen superonline ekibi bu genel bir sorun, çözümü için Telekomdan birileriyle görüşüldü ama en son dün başlarından atarcasına belirli saatlerde hız düşmesi normaldir dediler. Kendim birşeyler arıyorum artık çözüm için.

Hocam ev tesisatını yeniden yapılandırıp kaliteli kablolar ile döşeme yapabilirsiniz. Modem yetersiz geliyorsa daha stabil bağlantı sağlayacak bir model ile değiştirebilirsiniz. Bunların hepsinin sağlandığını düşünüyorsanız geriye sizin tarafınızdan yapılabilecek pek bir şey kalmıyor maalesef.

Telekom başından savmak için iç tesisata sorun buluyor ve evet bu genel bir problem. Birçok bölgede altyapı var fakat bu hızlar stabil bir şekilde desteklenemiyor. Ben günde 10 defa kopma yaşıyorum. Hızımı sınırlandırmak zorunda kalıyorum. Altyapı konusunda iyileştirme yapmak zorundalar fakat bu masrafın altından kalkamazlar. Telekom ülke genelinde altyapı için masraf yapılmaması konusunda karar aldı ve şirket ilk fırsatta elden çıkarılacak. Zaten şuan %55'i bankaların eline geçti. Özelleştirilirken verilen "Hizmet şartı" belirli siyasal olaylardan dolayı yerine getirilmiyordu. Şuan hizmet vermeleri istenildiğinde ise masraf biraz gözlerini korkuttu sanırım..

Bende 30 metre cat 5 kablo vardı.8 kablodan 4 hat yapmıştım.Değerleri linkte var.Sonra dahada hızlansın dedim.Cat 5 i kaldırdım.3 tane 30 metre cat 6 kablo çektim binanın 3.katına 12 hat oldu.durumu linkte .eski haline göre hat zayıflaması dediği için snr düşmüş olabilir.modem yanlış okuyorda olabilir.kopma yok.

Dosya Ekleri

• internetkablom.png
    internetkablom.png
    219,8 KB · Görüntüleme: 182

Yeni konular

Geri
Yukarı