SNR margin değerleri ve alınamayan hız

yaziici

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Tenda V12 AC1200 modemini aldım,
Türk Telekom'da 35Mbit paketimde 35 net alıyordum, 78 alabileceğiniz hız var dediler 50Mbit yaptım ben de şimdi 43-44 asla geçmiyor. Ama modemde hız 50 Mbit olarak görünüyor.
SNR değerlerini ekliyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Çözemedim bir türlü.

Bir de eski modemde upload 7 Mbit civarlarındayken Tenda'da 1.5 civarlarına düştü modem kaynaklı olduğu belli ama bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mıdır?

Teşekkürler.

snr.jpg

Aynı modemi kullanıyorum, 100mbps bir ISS paketinde Wi-Fi ile yan odadan 98mbps alıyorum hocam, uploadda 6-7 oluyor genelde, belki modemde ayar falan gerekiyordur.

Testi kablolu mu yapıyorsunuz? Bir de test sonuçlarını atabilir misiniz?
Hem kablolu hem kablosuz olarak test yaptım
Suan kullanılıyor modem mobilden bir test yaptım paylaşıyorum bilgisayarda tek kullanıcılı kablolu bağlantıda 43-44 veriyor

Aynı modemi kullanıyorum, 100mbps bir ISS paketinde Wi-Fi ile yan odadan 98mbps alıyorum hocam, uploadda 6-7 oluyor genelde, belki modemde ayar falan gerekiyordur.
Ben de anlamadım ki Türk Telekomun dandik modemi var tp link 9970 v3 tü sanırım o 7 verirken bu modemin 1.5 kalması çok saçma geldi

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-24-23-59-30-986_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2022-08-24-23-59-30-986_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 41
Hem kablolu hem kablosuz olarak test yaptım
Suan kullanılıyor modem mobilden bir test yaptım paylaşıyorum bilgisayarda tek kullanıcılı kablolu bağlantıda 43-44 veriyor
İndirme hızı olarak bir sorun gözükmüyor ama yükleme (upload) hızı neden bu civarda bunu çözmek lazım. Düşünüp aklıma gelen şeyler olursa yazarım. Şahsen modem veya ISS ile ilgili bir sorun olduğunu zannetmiyorum.

İndirme hızı olarak bir sorun gözükmüyor ama yükleme (upload) hızı neden bu civarda bunu çözmek lazım. Düşünüp aklıma gelen şeyler olursa yazarım. Şahsen modem veya ISS ile ilgili bir sorun olduğunu zannetmiyorum.
Ben direkt modemden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü şuan söküp eski modemi taktigimda 7 civarlarında dolanıyor

Geri
Yukarı