SNR Margin Pingi Etkiler mi?

Bahadır63

Hectopat
TürkNet kullanıcısıyım, SNR Margin değerinin düşük olması sebebiyle bina girişindeki kutudan direkt olarak modeme yeni kablo çektim. Değerler değişmedi, daha sonra araştırma yaptım insanlar hızını düşürerek SNR Margin değerini yükseltiyordu. Sizce SNR Margin yükselirse pingde bir azalma olur mu? TürkNet'ten hızımın düşürülmesini istemeli miyim? Ne önerirsiniz pingimin yükselmesi için? Oyunlarda +100 ping alıyorum. Bazı forumlarda SNR Marginin pingi etkilediği bazı forumlarda ise etkilemediğini söylüyorlar. Hat değerlerim şu şekilde:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (89).png
    Ekran Görüntüsü (89).png
    17,4 KB · Görüntüleme: 335
SNR değerleri ile ilgili ben, kendi çapımda bir test yapmıştım. Aslında hala testlerim devam ediyor. :) ASUS DSL-N16 modem ile TürkNet kullanıyorum, SNR Margin 2.0'a sabitli. Yaklaşık bu değere sabitlediğimden beri kopma yaşamadım, ping ise 4-5.

SNR Margin değerinin pingi etkilediğini söyleyemem. Hatta modem arayüz ve speedtest sonuçlarını da aşağıya ekledim. İnceleyebilirsin.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-06-04 204331.png
    Ek Açıklama 2020-06-04 204331.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 345
  • 9553031619.png
    9553031619.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 323
Birçok kez modemin ince ayarıyla oynayarak SNR düşürüp hız arttırdım. SNR ile pingin alakası olmadığına emin olabilirsin. Ping kavramı çok değişken bir değerden ibaret. Arkada birkaç kişi görüntülü konuşsa, youtube'a video atsa pingin artar. Sunucu uzak bir lokasyondadır pingin artar. Speedtest atıp sonucunda çıkan ping senin gerçek pingindir. Oyunlarda aldığın ping ise oyun sunucusunun lokasyonuna göre artar veya azalır.

Birçok kez modemin ince ayarıyla oynayarak SNR düşürüp hız arttırdım. SNR ile pingin alakası olmadığına emin olabilirsin. Ping kavramı çok değişken bir değerden ibaret. Arkada birkaç kişi görüntülü konuşsa, youtube'a video atsa pingin artar. Sunucu uzak bir lokasyondadır pingin artar. Speedtest atıp sonucunda çıkan ping senin gerçek pingindir. Oyunlarda aldığın ping ise oyun sunucusunun lokasyonuna göre artar veya azalır.
Ama 1 ay önce aldığım oyun ping değeri neden 20 ms artsın ki? bu sorun sadece bende mevcut.

Evet ping normalde olması gerekenden baya yüksek. OIM üzerinden talep oluşturup bu sonuçları iletir misin? Belki bir sorun vardır.

TürkNet kullanıcısıyım, SNR Margin değerinin düşük olması sebebiyle bina girişindeki kutudan direkt olarak modeme yeni kablo çektim. Değerler değişmedi, daha sonra araştırma yaptım insanlar hızını düşürerek SNR Margin değerini yükseltiyordu. Sizce SNR Margin yükselirse pingde bir azalma olur mu? TürkNet'ten hızımın düşürülmesini istemeli miyim? Ne önerirsiniz pingimin yükselmesi için? Oyunlarda +100 ping alıyorum. Bazı forumlarda SNR Marginin pingi etkilediği bazı forumlarda ise etkilemediğini söylüyorlar. Hat değerlerim şu şekilde:
Hangi şehirde oturuyorsunuz hocam?
Birde cmd açıp tracert twitch.tv yazar mısınız

Geri
Yukarı