Sözde fiber kullanıyoruz ama ADSL gibi çalışıyor

CheNuts

Hectopat
Bu yıl haziran aylarında mahallemize fiber gelmişti, haftalarca internetimiz kesik kaldı Haziran'ın sonlarına doğru yaptılar.
O zamandan beri Türk Telekom fiber internet kullanıyoruz. Sözde 24Mbps'lik paket olması lazım.
Ama Steam'da indirme 1.5-1.8'i geçmiyor, upload zaten hiç yok ne yapmamız lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_20201015_211221.jpg
    IMG_20201015_211221.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 50
Telekom elemanları zaten bakır kabloyu fiber zannediyor veya bizi salak yerine koyuyor. Biz internet nakli yaptırırken de 16 mbps hakkında fiber miber diye saçmalıyordu. Fiber kablo özel bir camdan imal edilmiş ve ışıkla bilgi aktarımı yapan kablo değil midir? Benim bildiğim öyleydi. Size de bir alavere dalavere yapıp düşük hız internet kakalamış olmasınlar?

Modem arayüzünden xDSL değerlerinizi atar mısınız?
Xdsl bölümüne nereden girebilirim Huawei modem kullanıyorum türk Telekomun verdiği.
Telekom elemanları zaten bakır kabloyu fiber zannediyor veya bizi salak yerine koyuyor. Biz internet nakli yaptırırken de 16 mbps hakkında fiber miber diye saçmalıyordu. Fiber kablo özel bir camdan imal edilmiş ve ışıkla bilgi aktarımı yapan kablo değil midir? Benim bildiğim öyleydi. Size de bir alavere dalavere yapıp düşük hız internet kakalamış olmasınlar?
Altyapı sorgulamada da baktık fiber gözüküyordu 24mbps lik fiber pakete geçiş yaptık 100 liraya yakın ödüyoruz.

Geri
Yukarı