Sözel 20500 sıralamaya Marmara tarih öğretmenliği gelir mi?

HoPali08

Hectopat
Daha fazla  
Malumunuz YKS sonuçları açıklandı. Puanım beklediğimden daha iyi gelse de(402) sıralama pek öyle olmadı(aldığım puana göre) merak ettiğim baştan beri istediğim Marmara tarih öğretmenliği bölümünü bu sıralama ile kazanma ihtimalim nedir? Cevaplarsanız sevinirim. Taban sıralama bilgilerini paylaşıyorum:)

2019: 391,62171 puan 20.917 sıralama.
2020: 390,31676 puan 17.820 sıralama.
2021: 351,13469 puan 24.330 sıralama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gelir, seninle birlikte başvuracak kişilere ve kontejan da etkiler tabi. Bu arada bu yıl 30k yapan kişiler bu netleri geçen yılki sınavda yapsalar 7-8k'ya giriyordu. Netleriniz nasıl?

Önemli olan sıralama, sıralaman nedir? Bir de ataması ölü olan öğretmenliği okuyup ne yapmayı düşünüyorsun?

Başlıkta yazdım.(20500) ataması olup olmaması beni pek ilgilendirmiyor. İstediğim bir bölüm sadece devlette öğretmenlik yapacağım diye bir şart yok. Öğretmenlik yapacağım diye de bir şart yok(akademik kariyer)

Anlıyorum, gelme ihtimali var da kesin konuşulmuyor gene de. Akademik kariyer gibi bir planın varsa öğretmenlikten ziyade doğrudan tarih de okuyabilirsin.

Tarih bölümü de okuyabilirim sorun yok lakin formasyon olayı beni ilk tercih öğretmenliğe götürüyor ve İstanbul harici bir yerde okumam şartlarım gereği bana mantıksız geliyor. O yüzden Marmara istiyorum anlayacağınız.

Akademik kadrolar da öğretmenlikler de tıklım tıklım dolu. Okullu bitirip 6-7 sene mesleğe başlamak istemiyorum diyorsan seçebilirsin Tarih bölümünü. Tavsiye etmiyorum açıkcası.

Akademik kadrolar da öğretmenlikler de tıklım tıklım dolu. Okullu bitirip 6-7 sene mesleğe başlamak istemiyorum diyorsan seçebilirsin tarih bölümünü. Tavsiye etmiyorum açıkçası.

Özelde de çalışırım ondan sorunum yok ama devlette atanmak belki zor dediğiniz gibi fakat yeterli puanı alırsam atanabileceğim gibi de bir gerçek var.

Anlıyorum, ataması ölü bir bölüm. %90 ihtimal atanamayacaksın, inşallah istediğin gibi olur.

Devlet tek tercihim olsa dediğin gibi olabilir ama özel veya akademik kariyer seçeneği de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı