Sözel 230 bin için yer önerisi

huseyinensar1

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sözelim hesaplarıma göre puanım yaklaşık puanım 300, sıralamam 230 bin.
Sizce en iyi hangi üniversite ve bölüm yazabilirim.
(Gast istiyordum olmuyor sanırım, tarih çoğrafya olabilir bu sıralamama göre en iyi yer olmasını istiyorumn bölüm önemli değil)
lütfen kafama çok takıldı,

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben sözelim hesaplarıma göre puanım yaklaşık puanım 300, sıralamam 230 bin.
Sizce en iyi hangi üniversite ve bölüm yazabilirim.
(Gast istiyordum olmuyor sanırım, tarih çoğrafya olabilir bu sıralamama göre en iyi yer olmasını istiyorumn bölüm önemli değil)
Tavsiyem istemediğin veya sırf puanının tutuyor diye o üniversiteye değil. Sonraki sene daha çok çalışıp istediğin bölüme girmen.

Tavsiyem istemediğin veya sırf puanının tutuyor diye o üniversiteye değil. Sonraki sene daha çok çalışıp istediğin bölüme girmen.
2. senem bu maalesef,denemelerim çok daha iyi geçiyordu ayt tarih yüzünden sıralamam böyle ailem izin vermz 3. yıla
istediğim bölüm bilgisayar mühendisliği fakat 12 sene ksiğim var o yüzden elimde 1 diploma olması için sözelden giriyorum

Açıktan İİBF bölümleri yazıp mezun olunca 80-85’le devlete atanamıyoruz diye veya sözel bölüm okuyup formasyonla öğretmen olarak devlet öğretmene yeterli kadro açmıyor diyerek hükümeti suçlayabilirsin.

Bir sürü üfürükten bölüm var elbet gelir biri, çoğunun taban puanı bile yok.
Gastronomi istiyordum ama olmaz o geriye tarih ve coğrafya kaldı , sanırım ikisinden birini tercih etmem sırf ileride evleneceğim kızın annesi "okudun mu" diye sorduğunda evet diyebilmek için

Yoksa ben aşçılık meslek lisesi cikisliyim ztn , awciliktan devam etcem

Gastronomi istiyordum ama olmaz o geriye tarih ve coğrafya kaldı , sanırım ikisinden birini tercih etmem sırf ileride evleneceğim kızın annesi "okudun mu" diye sorduğunda evet diyebilmek için

Yoksa ben aşçılık meslek lisesi cikisliyim ztn , awciliktan devam etcem
Önlisansa direk geçiş hakkın var diye biliyorum. Eğer oluyorsa geçiş yap, sonra lisansa tamamlayabilirsin. Hem turizm bölümleri de senin yaptığın sıralamadan alabilir. Belki direkt lisansa da başlayabilirsin. İşine yaramayacak bölümlerde zaman kaybetme.

Yeni konular

Geri
Yukarı