Sözel 230 bin için yer önerisi

Bir sürü üfürükten bölüm var elbet gelir biri, çoğunun taban puanı bile yok.
Gastronomi istiyordum ama olmaz o geriye tarih ve coğrafya kaldı , sanırım ikisinden birini tercih etmem sırf ileride evleneceğim kızın annesi "okudun mu" diye sorduğunda evet diyebilmek için

Yoksa ben aşçılık meslek lisesi cikisliyim ztn , awciliktan devam etcem
Önlisansa direk geçiş hakkın var diye biliyorum. Eğer oluyorsa geçiş yap, sonra lisansa tamamlayabilirsin. Hem turizm bölümleri de senin yaptığın sıralamadan alabilir. Belki direkt lisansa da başlayabilirsin. İşine yaramayacak bölümlerde zaman kaybetme.
Geçiş hakkı kaldırıldı,tytde ek puan geliyor eğer tytden seversem puanım 270 oluyor ek puan ile

İleride işsizler kervanına katılmak istiyorsan neden olmasın. :) Bu söylediğime karşı çıkıp kendini geliştirirse iş sahibi olur gibisinden söylemlerde bulunanlar olacaktır elbette. Tarih bölümü mezunu olarak bende buna inanıyordum okulun başlarında. Fakat kendini geliştirmek oldukça zorlu bir olay.

Zaten hangi alan olursa olsun kendini geliştiren kişiler hep başarılı olacaktır. Sana verebileceğim tavsiye keşke kendimde bunu yapsaydım dediğim bir sene daha hazırlanıp daha iyi bölümlere yönelmen olacaktır. Zira tarih ve coğrafya gibi bölümler okusan öğretmenlik şansında yok çünkü formasyon kalktı. Onun yerine tezsiz yüksek lisansa filan çevirdiler sanırım formasyon işini. Zaten ülkemizde öğretmenlik atamalarına biraz bakman yeterli olacaktır.

İleride işsizler kervanına katılmak istiyorsan neden olmasın. :) Bu söylediğime karşı çıkıp kendini geliştirirse iş sahibi olur gibisinden söylemlerde bulunanlar olacaktır elbette. Tarih bölümü mezunu olarak bende buna inanıyordum okulun başlarında. Fakat kendini geliştirmek oldukça zorlu bir olay.

Zaten hangi alan olursa olsun kendini geliştiren kişiler hep başarılı olacaktır. Sana verebileceğim tavsiye keşke kendimde bunu yapsaydım dediğim bir sene daha hazırlanıp daha iyi bölümlere yönelmen olacaktır. Zira tarih ve coğrafya gibi bölümler okusan öğretmenlik şansında yok çünkü formasyon kalktı. Onun yerine tezsiz yüksek lisansa filan çevirdiler sanırım formasyon işini. Zaten ülkemizde öğretmenlik atamalarına biraz bakman yeterli olacaktır.
Peki 2 yıllık aşçılık önerir misiniz,siz tarih okuduktan sonra ne yaptınız

Peki 2 yıllık aşçılık önerir misiniz,siz tarih okuduktan sonra ne yaptınız
KPSS çalışmaya devam ediyorum. Bir yandan da hayatımı devam ettirmek için çalışıyorum artık ne iş olursa. Ben genel olarak iki yıllık bölümleri pek önermiyorum açıkçası. Eğer mutfak ile ilgili yeteneğin varsa dört yıllık gastronomi okuyabilirsin. Aldığın puan düşük gözüküyor ama şuan ki sınav sistemi hakkında bilgim olmadığı için şu puanla hangi bölümü kazanırsın bilemiyorum.

Geri
Yukarı