Sözel bölüm okuyan var mı ?

Oktay07

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu ay seçim yapacağız sözel seçmeyi düşünüyorum fakat ailem bunu istemiyor, yine aynı olan ''Orda meslek yok'' gibi, arkadaşlarım dil oku diyorlar açıkta kalmazsın. Aranuz da sözel okuyup pişman olanlar, keşke hiç seçmeseydim diyen var mı ? Bir de hangi meslekleri tercih edersiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözel okuyan arkadaşlarım var. Ama atama durumları falan biraz kötü. Benim tavsiyem dil okuman. Sözel okur isen kötü olmaz belki ama bana göre dil bölümü daha iyi.

Dil bölümüne eğer İngilizce Öğretmenliği veya İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyacaksan git ama eğer aklında farklı bir şey varsa gitmene gerek yok dil bölümüne. Artık herkes İngilizce,Almanca v.b biliyor pek aranan şeyler değil bunlar. Sözelden ise olabileceklerin Coğrafya,Edebiyat,Tarih üzerine olacak ve eğer bunlar üzerine öğretmenlik okuyacaksan atama beklemek zorunda kalacaksın veya üniversitede öğretim görevlisi veya akademisyen olabilirsin ama buda sana asgari ücretin biraz üstünde bir paradan fazla bir şey getirmeyecek ilk başlarda. Yani gidip tercüman falan olurum sanma tek dil ile herhangi bir şey yapamazsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı