Sözel için bölüm önerisi

242247

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben normalde bir üniversite bitirdim 2 yıllık ve şu anda çalışıyorum ama bir üniversite daha bitimek istiyorum. Fakat bölüm tercihi konusunda maalesef pek bir fikrim yok. Sözelde benim için fena olmayan bir puan yakaladım bunu da hiç etmek istemiyorum o yüzden direkt olarak açık yazmak istemiyorum ama açık öğretim 1. tercihim. Ankara'da normal okuyabileceğim ya da açıktan okuyabileceğim bir bölüm önerir misiniz? Hiç ne olduğu fark etmez. Teşekkürler.

1658908153311.png

Hocam herhalde amacın sadece diploma almak. Ankara içinde Tarih, Edebiyat, Gazetecilik, İslami İlimler gibi bölümlere sıralaman yetiyor. İstersen o bölümlere bir bakabilirsin.
Hocam evet öyle ama o bölümleri okumak istemiyorum açıkcası, yani daha önce 2 yıllık bitirdiğim için bu sefer okuyacağım bölüm 4 yıllık olacak ve aslında bu benim için daha önemli olacak o yüzden tarih edebiyat falan, bu bölümleri okumak istemiyorum açıkcası çünkü bu bölümler ne yapar ne iş yapar onu bile bilmiyorum. İşletme, yönetim bilişim sistemleri gibi bölümlerden bakıyorum.
Birde 24 tane seçenek var, en sonlara yazmak için ne önerirsiniz açık hariç, hani olur da açıklar tutmazsa sözel puanı boşa gitmesin vs. diye?

Yeni konular

Geri
Yukarı